წიკლაური აქციაში მონაწილეობის გამო საჯარო მოხელეებზე ზეწოლას მიუღებლად მიიჩნევს
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრ ნუგზარ წიკლაურს საჯარო მოხელეებზე 27 მაისის აქციაში მონაწილეობის გამო ზეწოლა მიუღებლად მიაჩნია.
ჟურნალისტებთან საუბრისას იგი გავრცელებულ ინფორმაციას
21:55
29.05.2012
ზურაბ აბაშიძე ძმები გარიშვილების ქუჩის მაცხოვრებლებს შეხვდა
კოალიცია "ქართული ოცნების" წევრი ზურაბ აბაშიძე თბილისში, ნაძალადევის რაიონში, ძმები გარიშვილების ქუჩის მცხოვრებლებს შეხვდა და მათ პრობლემებს გაეცნო.
მოსახლეობის განცხადებით, ყველაზ
20:15
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი განმარტებას აკეთებს
ამ დღეებში სოციალურ ქსელებში გავრცელებულ აუდიოჩანაწერთან დაკავშირებით ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი ილია ვაშაყმაძე განმარტებას აკეთებს:
ვაშაყმაძის თქმ
19:00
გამოძიებისას ზოგიერთი მონაცემის გახმაურებისათვის სისხლის სამართლებრივი პასუხისმგებლობა წესდება
გამოძიებისას საბანკო ანგარიშების მონიტორინგის, ყადაღის და კომპიუტერულ მონაცემებთან დაკავშირებული ინფორმაციის გახმაურებისთვის სისხლის სამართლებრივი პასუხისმგებლობა წესდება. შესაბამი
`ქართული ოცნების“ მცხეთის შტაბი 10-ზე მეტმა ახალგაზრდა აქტივისტმა დატოვა
„ქართული ოცნების“ მცხეთის შტაბი პროტესტის ნიშნად 10-ზე მეტმა ახალგაზრდა აქტივისტმა დატოვა. მათ შტაბის ახალი ხელმძღვანელი - მადონა ჯიქია და მისი თანამშრომლები „ერთიან ნაციონალურ მოძ
ვარძელაშვილი სპორტსმენებთან ერთად ოლიმპიური რეზერვების მზადების ცენტრს ეწვია
სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრი ვლადიმერ ვარძელაშვილი ძიუდოში ოლიმპიურ ჩემპიონ ჯარჯი ზვიადაურთან, მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონებთან და პრიზიორებთან - რამაზ ნოზაძესთან, ნ
მინდია გულუას სიდედრის დაკრძალვაზე თბილისში ჩამოსვლა სურს
პარტია `განახლებული საქართველოსთვის~ მრჩევლის საერთაშორისო საკითხებში, მინდია გულუას საქართველოში შემოშვებასთან დაკავშირებით პარტია განცხადებას ავრცელებს, რომელსაც `მედიანიუსი~ უცვ
მაია მიმინოშვილს ხელისუფლება ახალ თანამდებობებს სთავაზობდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პრეს-სამსახურის ნინო პოტრჟებსკაიას განცხადებით, საქართველოს მთავრობა გამოცდების ეროვნული ცენტრის ყოფილ დირექტორს მაია მიმინოშვილს

Tbilisi Mayor meets with locals
Gigi Ugulava, Tbilisi Mayor inspected ongoing road rehabilitation works at Vartagava Street in Gldani-Nadzaladevi district of Tbilisi this afternoon and took the chance to meet wit
18:18
29.05.2012
18:17
18:16
Authors’ Rights Protection Association holding meetings in regions
Giga Kobaladze, Chairman of the Georgian Authors’ Rights Protection Association launched holding of meetings in regions and visited Telavi and Rustavi towns today. – "1TV"
Kobaladz
18:13
Sacked director of NAEC met with Ivanishvili today (video)
Former director of the National Assessment and Examination Center, Maia Miminoshvili, who was dismissed by the Minister of Education yesterday, met with the leader of the Georgia
17:59
SAakashvili begins two-day visit to Latvia
President and the First Lady of Georgia have started a two-day official visit to the Republic of Latvia today. After the official reception ceremony, a tête-à-tête meeting betwee
17:57
President opened new five-star hotel in Batumi
President of Georgia opened a new five-star hotel President Plaza in Batumi today. Mikheil Saakashvili viewed the new hotel together with his wife Sandra Roelofs and talked with
15:50
Employees of National Centre of Examinations object to Maia Miminoshvili’s dismissal
Employees of the Georgian National Centre of Examinations object to dismissal of Maia Miminoshvili from post of head of the center. About 150 employees are ready to quit in protest
13:20
School graduation examinations continue
The school graduation examinations continue in Georgia. The 12th-graders are taking a test in biology earlier this afternoon. - "1TV"
The surmounting barrier has been determined at
13:19
European Week begins in Tbilisi
European Week has begun as of today in Tbilisi. The annual activity aims at enhancement of ties between Georgia and European countries in culture, education and civil sectors throu
13:16
Healthcare Ombudsman appointed
Zurab Chiaberashvili, Georgia’s Minister of Labor, Health and Social Affairs presented Sopho Lebanidze on post of Healthcare Ombudsman this afternoon. - "1TV"