დღის კალენდარი 9 ივნისისთვის წლის 161-ე დღე‚ ახალ წლამდე დარჩა 205 დღე. საეკლესიო კალენდარი სულთმოფენობიდან I შვიდეული. შაბათი სულთმოფენობის დღესასწაულის წარგზავნა ღირსისა ბასილისა, მეფე ბაგრატ III-ის ძისა (XI
08.06.2012
აზერბაიჯანი საყოველთაო მობილიზაციასთან დაკავშირებით გავრცელებულ ცნობას არ ადასტურებს აზერბაიჯანში გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, სომხეთთან არსებული დაძაბულობის ფონზე ქვეყნის თავდაცვის სამინისტრო საყოველთაო სამხედრო მობილიზაციის გამოცხადებას გეგმავს. საინფორმაცი
საქართველოში ზაფხულის ტურისტული სეზონი გაიხსნა საქართველოში ზაფხულის ტურისტული სეზონი ოფიციალურად გაიხსნა. საზეიმო ცერემონია თბილისში, სასტუმრო „თბილისი მარიოტში“ გაიმართა. კამპანიის ძირითადი მიზანი ქვეყანაში ზაფხულის სეზონის ტ
აზერბაიჯანი: ჯარის ამჟამინდელი მდგომარეობით ნებისმიერ ექსტრემალურ სიტუაციას გავუმკლავდებით აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადებით, აზერბაიჯანული ჯარის ამჟამინდელი მდგომარეობა მათ საშუალებას აძლევთ, ნებისმიერ ექსტრემალურ სიტუაციას გაუმკლავდნენ. აზერბაიჯანული მხარე
„ეგეოსის ავიახაზები“ თბილისის მიმართულებით ფრენას იწყებს ზაფხულის სეზონიდან, თბილისში კიდევ ერთი ევროპული ავიაკომპანია იფრენს. 11 ივნისიდან, უმსხვილესი ბერძნული ავიაგადამზიდი „ეგეოსის ავიახაზები“ თბილისის მიმარულებით რეგულარულ რეისებს შე
18:31
“ქართული ოცნების” ქუთაისის აქციას საია და `სამართლიანი არჩევნები~ დააკვირდებიან საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია და “სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება” კოალიცია “ ქართული ოცნების” მიერ 2012 წლის 10 ივნისს ქ. ქუთაისში დაგე
18:30
ამომრჩევლის მოსყიდვის ბრალდებით საქმე `ქართული ოცნების` კიდევ ერთი წევრის წინააღმდეგ აღიძრა იმერეთში ამომრჩევლის მოსყიდვის ბრალდებით სისხლის სამართლის საქმე კოალიცია "ქართული ოცნების" კიდევ ერთ წევრ _ კობა ჯაბუას წინააღმდეგაც აღიძრა. როგორც “მედიანიუსს” ადვოკატმა ლილი გელ
18:29
საგარეო უწყებაში დავით ჯალაღანიასა და ავსტრიის ელჩის შეხვედრა გაიმართა საგარეო საქმეთა სამინისტროში გაიმართა შეხვედრა საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილეს დავით ჯალაღანიას, საქართველოში ავსტრიის რესპუბლიკის (რეზიდენციით ქ. ვენა) ელჩს მიხაელ პოსტლსა და
18:10
უმრავლესობამ ამნისტიის შესახებ ბაღათურიას კანონპროექტს მხარი არ დაუჭირა საპარლამენტო უმრავლესობამ პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული დასის“ ლიდერ ჯონდი ბაღათურიას მიერ მომზადებულ ამნისტიის შესახებ კანონპროექტს მხარი არ დაუჭირა. იგი ბაღათურიამ იურიდიულ საკ
ბაღათურიამ ჯანდაცვის კომიტეტის სხდომა პროტესტის ნიშნად დატოვა პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული დასის“ ლიდერმა, ოპოზიციონერმა დეპუტატმა ჯონდი ბაღათურიამ პარლამენტის ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტის სხდომა პროტესტის ნიშნად დატ
17:37
საქართველოდან სომხეთის მიმართულებით გაზის მიწოდება შეწყდება საქართველოში მაგისტრალური გაზსადენის ჩრდილოეთი-სამხრეთის დაზიანების გამო დღეს 19:00 საათიდან, სომხეთს დროებით რუსული გაზის მიწოდება შეუწყდება. ,, თრენდ” ინფორმაციით, მაგისტრალურ გა
17:36
თეა წულუკიანსა და ვიქტორ დოლიძეს სამართლადამცველებმა პოლიციის შენობის მოსაცდელში ყოფნის უფლება არ მისცეს პოლიტიკური კოალიცია “ქართული ოცნების” წარმომადგენლებს, თავისუფალ დემოკრატ თეა წულუკიანსა და ვიქტორ დოლიძეს სამართლადამცველებმა ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს პოლიციის შენობის მოსაც

Statement by CEVLA   The State Commission for Ensuring Voter List Accuracy believes that the citizens of the EU member states should be given a right to vote in the polling station, where they curren
18:34
08.06.2012
Meeting with English language teachers   Prime Minister and the Minister of Education of Georgia met with the group of volunteer English teachers, who arrived from various countries to Georgia to teach English language
18:33
Youth wing of NDP addresses international organizations   The representatives of the youth organization of Georgia`s National Democratic Party assembled in the Zugdidi office of the political party today to express their protest against
18:30
Mayor visited vulnerable family together with family doctor   Mayor of Tbilisi Gigi Ugulava visited a vulnerable family living on Norio Street together with a family doctor. The doctors examined four year-old boy Avtandil Nikolaishvili, who
18:27
Mamuka Kakhishvili`s body to be transferred from Russia to Georgia   The body of Mamuka Kakhishvili, who was killed by Russian police officers in Russia last year, will be taken from Russia to Georgia today and buried in his home town Khashuri.  -
Three sent to custody for vote buying campaign   Kutaisi City Court has sent three persons - Mikheil Meskhi, Mikheil Amashukeli and Giorgi Ambroladze to custody for two months - the three activists of the Georgian Dream Coaliti
13:38
A strange object noticed above Tbilisi   A strange shining object was noticed in the sky above Georgia around 10 p.m. last night. The round shining object was flying too fast leaving the light track behind itself. Some
11:54
Likhni Temple under threat   Abkhazian puppet regime continues with erasing Georgian traces and destructing Georgia`s historic monuments in the occupied region of the county. After the Bedia and Ilori Saint
11:53
U.S. Congress adopts resolution for the support of Georgia   The United States Congress has adopted a special resolution on Georgia. The document says that the U.S. Congress `supports strengthened United States engagements with the Republi
11:52
Mark Toner - Georgia remains one of main sources of difference between Russia and US The U.S. Department of State says that Georgia remains one of main sources of difference between Russia and US. - "1TV" “I don’t want to hype this up too much, that it’s becoming a
16:21
07.06.2012
Radio Signals to be cut off in Mini Busses The Voice signals will be cut off on radio transmitters in mini busses”, “Tbilisi Mikroavtobusi” company announced the regarding. - "1TV" The companies that move the passengers via
16:19
Georgian PMs responds to Russia MFA statement Georgian MPs has responded to the statement made by the Russia Ministry of Foreign Affairs. - "1TV" They say that Russia is irritated by the U.S. support for Georgia's territorial