დღის კალენდარი 3 ივლისისთვის წლის 175-ე დღე‚ ახალ წლამდე დარჩა 191 დღე. საეკლესიო კალენდარი სულთმოფენობიდან მე-5 შვიდეული. სამშაბათი მოწამეთა: ინასი, პინასი და რიმასი (III) ; მოწამეთა: არისტოკლე ხუცისა, დიმიტრ
02.07.2012
`სამოქალაქო სოლიდარობის კამპანიამ` ქსნის ციხესთან აქცია გამართა რამდენიმე დღის წინ საზოგადოებისთვის ცნობილი გახდა, რომ #15 დაწესებულების მსჯავრდებულებმა საქართველოს სახალხო დამცველს კოლექტიური განცხადებით მიმართეს, მათ მიმართ განხორციელებული არ
20:00
ჯეოსელი მომხმარებელს ახალი თაობის ჯეოსელ-კონექტს სთავაზობს ჯეოსელის ქსელში მობილური ინტერნეტის სიჩქარე რამდენჯერმე გაიზარდა თბილისსა და იმერეთში. ეს მოვლენა ჯეოსელის ქსელის განვითარების ახალ ეტაპზე, ე. წ. HSPA+ სიხშირეზე გადასვლას ემყარება
19:46
აშშ–ის კონგრესის დელეგაცია თბილისს ესტუმრება დღეს თბილისს, აშშ– საქართველოს ურთიერთობებზე სასაუბროდ, აშშ–ის კონგრესის 6–კაციანი დელეგაცია ეწვევა. დელეგაციას კონგრესმენი ბილ შუსტერი (რესპუბლიკელი, პენსილვანიის შტატი) უხელმძღვა
,,ეკოლოგიური სამართლის ცენტრი” მერიის წინააღმდეგ პროკურატურაში მასალებს შეიტანს ხვალ ,,ეკოლოგიური სამართლის ცენტრი” თბილისის მერიის მიერ იპოდრომის ტერიტორიაზე სარეკრეაციო ზონის განადგურების შესახებ მასალებს პროკურატურაში შეიტანს და საქმის ახალ დეტალებზე მთავარ
ირაკლი სესიაშვილი: 5 ლარი და 20 თეთრი _ “ნაცმოძრაობის” ამომრჩეველთა მოსყიდვისთვის გამეტებული თანხა პოლიტიკური კოალიცია “ქართული ოცნების” წევრი ირაკლი სესიაშვილი პრემიერ-მინისტრობის კანდიდატის ვანო მერაბიშვილის მიერ დღეს გაკეთებულ ინიციატივას ეხმაურება, რომლის მიხედვითაც, 4 წლის
ლევან ვეფხვაძე სამთავრობო პროგრამის გასაცნობად დროს ითხოვს საპარლამენტო ფრაქცია “ქრისტიან-დემოკრატების” წევრი ლევან ვეფხვაძე სამთავრობო პროგრამის გასაცნობად შესაბამის ვადას ითხოვს. ეს განცხადება პარლამენტის რიგგარეშე ბიუროს სხდომაზე “ქრისტ
აღსრულების ბიურომ ბიძინა ივანიშვილის აქციებზე აუქციონი გამოაცხადა აღსრულების ეროვნული ბიუროს ცნობით, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მიერ გაცემული #4/ა-131-12 და #4/ა-129-12 სააღსრულებო ფურცლების აღსრულების უზრუნველყოფის მიზნით, დღეს, 2012 წლის 2
,,ეკოლოგიური სამართლის ცენტრი” მერიის წინააღმდეგ პროკურატურაში მასალებს შეიტანს დღეს,,ეკოლოგიური სამართლის ცენტრი” თბილისის მერიის მიერ იპოდრომის ტერიტორიაზე სარეკრეაციო ზონის განადგურების შესახებ მასალებს პროკურატურაში შეიტანს და საქმის ახალ დეტალებზე მთავარ
იურიდიული დახმარების სამსახურის კონსულტანტები სემინარს დაესწრნენ დღეს თბილისში, სასტუმრო ”ამბასადორში”, იურიდიული დახმარების სამსახურის კონსულტანტები დაესწრნენ სემინარს, რომელიც მოქალაქეობისა და მიგრაციის, ასევე საგადასახადო კანონმდებლობის აქტუა
ირაკლი ალასანია: რვა წელია ხელისუფლებამ ერთიდაიგივე დაპირება ხალხს ვერ შეუსრულა კოალიცია „ქართული ოცნების“ ერთ–ერთი ლიდერის ირაკლი ალასანიას განცხადებით, პრემიერ-მინისტრ ვანო მერაბიშვილის მიერ გახმაურებული მთავრობის დაპირებები მორიგი ტყუილი და ფარსია, რადგან რ
ვაჟა ბერიძე: ვანო მერაბიშვილის სოციალური ინიციატივები ამომრჩევლის არაპირდაპირი გზით მოსყიდვის მცდელობაა ექსპერტი ვაჟა ბერიძე ფიქრობს, რომ პრემიერ-მინისტრობის კანდიდატის, ვანო მერაბიშვილის მიერ დღეს გახმაურებული სოციალური პროექტები, რომლის მიხედვითაც, მომდევნო წლიდან ყოველი ოჯახი ოთხ

Special brigades work to eliminate damage inflicted by disaster in Samegrelo   Special vehicles are working to eliminate the damage inflicted onto four districts of the Samegrelo Region - rehabilitation of roads and electricity network is also underway. - "
19:17
02.07.2012
Georgian library to be opened in Ukraine   A new Georgian library will be opened in Ukraine soon - the new library will be arranged on the bases of National Library of the Parliament of Georgia, which will provide the Kie
19:16
Youth political debates over   Youth Political Debates have been over - Ambassador of the United States to Georgia, John Bass handed over the certificates to all participants of the project launched in 2012 at
19:15
Bakradze comments on government`s new action plan   Chairperson of the parliament of Georgia Davit Bakradze says the key task of the new action plan of the government of Georgia is reduction of unemployment and solution of social
19:13
Merabishvili introduces new minister of employment   Nominated Prime Minister of Georgia Vano Merabishvili presented the new action plan of the government to society at the meeting, which was held outside the professional colleague
19:12
U.S. Congressional Delegation Visits Tbilisi July 2-4 TBILISI, Georgia – U.S. Congressman Bill Shuster (Republican-Pennsylvania) will lead a delegation of six Members of Congress to Tbilisi July 2-4 to discuss U.S.-Georgian relations.
19:09
Spain wins Euro 2012 final Spain wins Euro 2012 final. The national Football team of Spain defeated Italy with the score 4-0. - "1TV" Spain confirmed their status as one of the greatest national teams in foo
14:05
Tornado occurred in the Black Sea Tornado occurred in the Black Sea 50-meters from the Sochi coast. - "1TV" The tourists noticed the natural disaster and shoot unusual event. The rescue teams were mobilized, howeve
14:03
Herman Van Rompuy to visit Georgia on July 4th   President of the European Council Herman Van Rompuy will visit Georgia on July 4th, 2012. High-rank meetings will be held with President Saakashvili and parliament chairperson Da
13:55
Teachers`s certification tests underway   Teachers are passing certification tests in the examination centers throughout Georgia today - the pedagogues will pass the first tests in professional skills. The eldest teacher
Ivanishvili nominated single-mandate MP candidates in region   The leader of the Georgian Dream opposition coalition, Bidzina Ivanishvili nominated the four candidates, who will run in the single-mandate elections in the Mtskheta-Mtianeti Re
New PM to introduce new cabinet   The new composition of the cabinet of ministers of Georgia will become known soon - Vano Merabishvili, former interior minister, who was nominated by president Saakashvili as the