ჯანდაცვის მინისტრი წყალტუბოს რაიონში იმყოფებოდა
ზურაბ ჭიაბერაშვილმა წყალტუბოს რაიონის ქვიტირში ლევიძეების ათსულიან ოჯახს დაზღვევის სახელმწიფო პოლისები პირადად გადასცა.
პირველი სექტემბრიდან ახალი პაკეტით ოჯახის 4 წევრი ისარგებლ
20:34
01.08.2012
მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვის უფასო ვაქცინაცია დაიწყო
მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვის უფასო ვაქცინაციის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სურსათის ეროვნულმა სააგენტომ დაავადების – თურქულის, პროფილაქტიკური ვაქც
20:09
„ნაცმოძრაობის“ პრესსპიკერად ჩიორა თაქთაქიშვილი დაინიშნა~
გავრცელებული ინფორმაციით, წინასაარჩევნოდ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ პრესსპიკერად დეპუტატი ჩიორა თაქთაქიშვილი დაინიშნა. შესაბამისი განცხადება ჟურნალისტებთან საუბრისას ამავე პარ
გარდაბნის მოსახლეობამ უფასო იურიდიული კონსულტაციით ისარგებლა
დღეს იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური ჯგუფი გარდაბანში მცხოვრებ ასირიელებსა და აზერბაიჯანელებს შეხვდა და მათ უფასო იურიდიული კონსულტაციები გაუწია. საზოგადოებრივმა ადვოკატებ
საზოგადოებრივი მაუწყებლის გენერალური დირექტორის ხელფასი თვეზე გაანგარიშებით 6300 ლარია
საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის გენერალური დირექტორის, გიორგი ჭანტურიას ხელფასი თვეზე გაანგარიშებით 6300 ლარს შეადგენს. ამის შესახებ ნათქვამია საჯარო ინფორმაციის მონაცემთა ბა
მეზღვაურები კოალიცია `ქართული ოცნებას` მხარდაჭერას უცხადებენ
“საქართველოს მეზღვაურთა დამოუკიდებელი პროფკავშირი” ქართველ მეზღვაურებს კოალიცია “ქართული ოცნებისადმი” მხარდაჭერისკენ მოუწოდებს.
როგორც “მედიანიუსს” ორგანიზაციაში განუცხადეს, ამ მიზ
ამომრჩეველთა სიების დაზუსტების კომისიამ ამომრჩეველთა სია ცესკოს გადასცა
ამომრჩეველთა სიების დაზუსტებისა და უზრუნვეყოფის სახელმწიფო კომისიამ გადამოწმებული ამომრჩეველთა სია ცენტრალურ სარჩევნო კომისიას გადასცა.
1 აგვისტოს მონაცემებით, ძირითად სიაში სულ 3
მთავრობა კვირის ბოლომდე იმერეთში დარჩება
საქართველოს მთავრობა პრემიერ–მინისტრ ვანო მერაბიშვილის მეთაურობით კვირის ბოლომდე იმერეთში დარჩება და იმუშავებს. ეს განცხადება ვანო მერაბიშვილმა ქუთაისში დღეს გამართულ მთავრობის გას
18:15
პრემიერ–მინისტრი ხონის რაიონს ესტუმრა
პრემიერ–მინისტრი ვანო მერაბიშვილი დღეს ხონის რაიონის სოფელ ივანდიდში იმყოფებოდა, სადაც ხონი–სამტრედიის ცენტრალური სარწყავი მაგისტრალის გაწმენდითი სამუშაოები დაათვალიერა.

Leader of the Georgian Dream Coalition, Bidzina Ivanishvili plans to file a lawsuit against the government of Georgia at international arbitrary court - press speaker of the
18:12
01.08.2012
Parliamentary elections to be held on October 1,2012
The date of parliamentary elections has been announced. The voters in Georgia will be able to make their choice on October 1, 2012. President`s press speaker Manana Manjgaladze a
18:07
Ministers follow the instructions of Prime Minister
Georgian Ministers began fulfilling the instructions given by Prime Minister of Georgia at the session of the government today. Minister of Culture Nika Rurua went to the Bagrati
Session of the government held in Kutaisi
Prime Minister of Georgia chaired the session of the government, which held in Kutaisi today. Vano Merabishvili assigned the ministers to introduce government`s new action plan t
Brooklyn Bridge `Monster` May Be Distant Relative Of Long Island Montauk `Monster` (video)
When news spread around New York City this week about the discovery of a grisly-looking, bloated, unidentified animal under the Brooklyn Bridge, many wondered if the legendary Mont
17:04
14:46
Three to be tried for `robbery of century` committed in Turkey
Three Georgians, Vakhtang Purtseladze, Merab Lashkareishvili and Vakhtang Iremadze, charged with burglary will be tried at the Tbilisi City Court today. The defendants may face t
14:43
U.S. Embassy and Government of Georgia Celebrate 20th Anniversary of Diplomatic Relations with Trip to Svaneti
TBILISI, Georgia – In honor of of the 20th anniversary of diplomatic relations between the United States and Georgia, Chargé d’Affaires Bridget Brink will travel to Svaneti to pa
14:42
No casualties reported in road accident at Barisakho
A passenger mini-bus traveling from Shatili, Svaneti region, fell into the ravine at Kakmati village, Barisakho, Dusheti district, last evening. No casualties are reported in the a
11:06
Georgian judo wrestler to fight for medal at 2012 London Olympiad
Georgian judo wrestler Varlam Liparteliani will fight for a medal at 2012 London Olympic Games today in the 90-kg weight category. Also today, Nino Salukvadze, shooter, will make e
Additional registration for first-year pupils
Additional online registration of first year pupils for public schools of Georgia begins today. The parents, who failed to register their children from April 2 to 17, will be abl