სულთმოფენობიდან მე-10 შვიდეული. ხუთშაბათი
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის ინიციატივით, 2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპული აფხაზეთიდან დევნილი გმირების შვილებისათვის საქველმოქმედო აქცია გაიმართება. მოზარდებს კინოთ
08.08.2012
გიგა ბოკერია პუტინის განცხადებას აღიარებად მიიჩნევს
საქართველოს უშიშროების საბჭოს მდივანი გიგა ბოკერია რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტ ვლადიმირ პუტინის მიერ დღეს გაკეთებულ განცხადებას ეხმაურება და ამ უკანსკნელის სიტყვებს აღიარებად მიიჩ
,,მაესტრო” ,,სილქნეტს” უჩივის
ტელეკომპანია "მაესტრო" "სილქნეტს" არხის ქსელში ჩართვის მოთხოვნით სასამართლოში უჩივის.
როგორც ტელეკომპანია "მაესტროს" ადვოკატი დიმიტრი გაბუნია აცხადებს, "მასთ ქერის" ამოქმედებიდან ს
პუტინმა რუსეთის მიერ ოსური შენაერთების რეგულარულად წვრთნა აღიარა _ სერგი კაპანაძე
საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე სერგი კაპანაძის თქმით, რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმირ პუტინი დღეს გაკეთებული განცხადებით პირდაპირ აღიარებს, რომ რუსეთი 2008 წლის ომამდე
ლაზიკას მშენებლობის პროექტის გეგმა ჯერ შემუშავებული არ არის
ახალი ქალაქის, ლაზიკას მშენებლობის პროექტის გეგმა ჯერ შემუშავებული არ არის.
ამის შესახებ ნათქვამია “საჯარო ინფორმაციის მონაცემეთა ბაზისათვის” შესაბამისი ინფორმაციის მოთხოვნის საპას
პრემიერ –მინისტრი ზემო ნიქოზში ჯარისკაცების საველე პირობებს გაეცნო
საქართველოს პრემიერ–მინისტრი ვანო მერაბიშვილი, 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ–საქართველოს ომის ოთხ წლისთავთან დაკავშირებით, ზემო ნიქოზს ესტუმრა. მერაბიშვილი საგუშაგოზე მყოფ ჯარისკაცებს შ
18:11
დიმიტრი მედვედევი ცხინვალში ჩავიდა
რუსეთის ფედერაციის პრემიერ-მინისტრი დიმიტრი მედვედევი ე.წ. სამხრეთ ოსეთში 2008 წლის მოვლენებთან დაკავშირებით სამგლოვიარო ღონისძიებებზე დასასწრებად ჩავიდა.
ინტერფაქსის ცნობით, რუსეთ
აგვისტოს ომში გარდაცვლილთა ოჯახებს 500 და 1000-ლარამდე დახმარება გადასცეს
კახეთში ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა 2008 წლის რუსეთ – საქართველოს ომში დაღუპული ჯარისკაცების საფლავები გვირგვინებით შეამკეს და მათ ოჯახებს 500–დან ათას ლარამდე დახმარ

Opposition leader pays tribute to heroes fallen in war
Leader of the Free Democrats political party and member of the Georgian Dream opposition coalition paid tribute to the memory of Georgian heroes fallen in the war for Georgia`s i
16:14
08.08.2012
Georgian Speaker visits family of fallen hero
Chairman of Georgian Parliament Davit Bakradze visited today the family of Georgian Hero Sergo Melia fallen in the August War 2008. – "Rustavi2"
"We all remember heroes from hist
11:14
Georgian wrestler to bring Bronze Medal from London
Manuchar Tskhadaia, Georgian wrestler and a member of the Georgian Olympic team will bring Bronze Medal from the 2012 London Olympic Games. Tskhadia defeated his competitor from Ge
11:12
Georgian soldiers to be remembers at Mukhatgverdi cemetery
Georgian soldiers, who died during the August 2008 Georgian-Russian war, will be remembered at Mukhatgverdi Brothers’ Cemetery in the outskirts of Tbilisi. - "1TV"
Family members o
11:10
Mikheil Saakashvili Addressed Gori Military Academy Students
Georgia’s President Mikheil Saakashvili addressed Gori military academy students on August 7. - "1TV"
President said that he attended the funeral of the soldier who was identified
Four Years after August 2008 war in Georgia
After 4 years following Russia’s aggression against Georgia in August 2008, Georgia once again remembers soldiers who died in the war and occupation outcomes. - "1TV"
At the initia
New Zealand`s Mount Tongariro Volcano Spews Ash - BBC
New Zealand volcano dormant for more than a century has erupted, sending up ash clouds, disrupting flights and closing roads – BBC reports. - "1TV"
Mount Tongariro, one of three vo
18:24
07.08.2012
Items of 4-6 century discovered in Tusheti
Various items of dating back to the 4th-6th centuries were discovered in Tusheti region during archeological excavations. - "1TV"
The expedition of Ilia State University opened 4 g
Rules for placement of posters determined in Batumi
The rules for placement of posters in connection of pre-election period have been determined for political parties in Batumi, Adjara region.
The placement of posters was prohibited
Georgia’s President visited villages of Shida Kartli region
Georgia’s President Mikheil Saakashvili met with locals of Dzevera, Kitsnisi and Karaleti villages of Shida Kartli region. He talked about challenges facing the country. - "1TV"