სულთმოფენობიდან მე-13 შვიდეული. ხუთშაბათი
დღეს სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში“ ნაშრომის “საქართველოს მაგისტრალური ნავთობ- და გაზსადენები”, პრეზენტაცია გაიმართება.
ნაშრომის ავტორები არიან ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორები თ
19:42
29.08.2012
ძალოვანმა უწყებებმა ლოპოტას ხეობაში ქვედანაყოფები ისევ შეიყვანეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა და თავდაცვის სამინისტროებმა საქართველო - დაღესტნის საზღვართან, ლოპოტას ხეობაში ქვედანაყოფები ისევ შეიყვანეს, _ იუწყება კახეთის საინფორმაციო ცენტრი.
მისი
19:12
აშშ–ის სასამართლომ სახელმწიფო გადატრიალების მცდელობაში ეჭვმიტანილი სამხედროებს საქმის განხილვა დაიწყო
აშშ–ის ჯორჯიის შტატის სასამართლო ოთხი სამხედრო მოსამსახურის საქმეს განიხილავს, რომლებიც სახელმწიფო გადატრიალებას აპირებდნენ, –– იუწყება „ბიბისი“.
წყაროს ცნობით, ლაპარაკია ანარქისტუ
დევნის ოპერაციის დროს დაჭრილს ქვედა კიდურის ოპერაცია ჩაუტარდა
კახეთში, სოფელ ლაფანყურთან დევნის ოპერაციის დროს დაჭრილ შს-ს თანამშრომელს ღუდუშაურის კლინიკაში კიდურზე ოპერაცია ჩაუტარდა და ამ დროისათვის მისი მდგომარეობა სტაბილურია.
ამის შესახებ
სამტრედიაში თვითმკვლელობა მოხდა
სამტრედიაში 26 წლის ახალგაზრდამ თავი მოიკლა.
ახალგაზრდა ოჯახის წევრებმა საკუთარ ეზოში ჩამომხრჩვალი ნახეს.
ახლობლების თქმით, სუიციდის მიზეზი ახალგაზრდის ჯანმრთელობის მდგომარეობა გახ
ევროკომისია საქართველოში სოფლის მეურნეობისა და სურსათის უვნებლობისათვის ახალ დახმარებას გამოყოფს
აღმოსავლეთ პარტნიორობის ფარგლებში ევროკომისიამ გამოყო ახალი დაფინანსება საქართველოს სოფლის მეურნეობის მოდერნიზაციისა და ასევე იმ ინსტიტუტების განვითარებისათვის, რომლებიც პასუხისმგე
მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“ საარჩევნო სიებით სხვა პარტიებიც ისარგებლებენ
ხვალ, მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“ სათავო ოფისში გაიმართება მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“, პოლიტიკური პარტია „მამულის“, პოლიტიკური პარტია „სამშობლოს“ და ხალხთა მ
სპეცოპერაციისას დაჭრილები სხვადასხვა კლინიკაში მკურნალობენ
საქართველოს ჯანდაცვის მინისტრის, ზურაბ ჭიაბერაშვილის განცხადებით, საქართველო-რუსეთის საზღვარზე ანტიტერორისტული ოპერაციის დროს დაჭრილი სპეცდანიშნულების რაზმის ხუთი თანამშრომელი სხვა
„თავისუფალი საქართველო“ აუდიტის სამსახურს ნაციონალების დედოფლისწაროს შემომწირველებით დაინტერესებას სთხოვს
პარტია ~თავისუფალი საქართველოს~ დედოფლისწყაროს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის, თამილა გურაშვილის ინფორმაციით, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ნაციონალმა ფერმერებმა და თვითმმართვე

Ministry of Internal Affairs has released video testimonies of the former hostages, who were released as a result of the special anti-terrorist operation in the Lopota Ravine of
17:32
29.08.2012
UNM signs memorandum on non-use of adm. resources
United National Movement has joined the memorandum on non-use of administrative resources for parliamentary elections.
Akaki Minashvili of the ruling party signed the memorandum
MIA helicopters transfers injured people to Ghudushauri hospital
The helicopter of the Ministry of Internal Affairs has transferred injured and wounded people from Kakheti to Ghdushauri hospital today. - "Rustavi2"
These people were injured in
Mitt Romney to address GOP convention on veterans` issues
Republican presidential candidate Mitt Romney is planning to discuss veterans' issues with the Republican National Convention via satellite Wednesday as 2008 presidential nominee J
14:21
Weather conditions to turn to worse
Georgian weather forecasters prognosticate turning of the weather conditions to the worse starting today. - "1TV"
It will be raining across Georgia till the end of the month. Hails
14:20
Flood in Guria region
Latest heavy rains cased flood in Georgia’s western Guria region. - "1TV"
The abundance of precipitation led to problems of drainage systems in Ozurgeti and Lanchkhuti towns. Traff
Political debates to be held on GPB
Political debates will be held on Georgian Public Broadcasting (GBP) in connection with pre-election period in Georgia. - "1TV"
GPB offers live air to political parties participati
US Soldiers Planned Obama Assassination: Prosecutors
Four US soldiers planned to overthrow the federal government and kill President Obama, the Press Association reports. The alleged plot, whose details remain scarce, emerged during
Rescuers find tourists lost in Racha mountains
Rescuers have found the group of tourists lost in the Racha mountains - three men and two girls went camping from Utsera resort to the remote part of the Racha Region two days ag
11:55
MIA units mobilized in Laphankuri village
Ministry of Internal Affairs of Georgia has conducted a special-operation in the village of Lapankuri after the police noticed an armed gang on the territory along the Dagestan s