თამარ ბაგრატიონი მელანია ტრამპის მიწვევით ვაშინგტონში გაემგზავრა
საქართველოს პირველი ლედი თამარ ბაგრატიონი ამერიკის შეერთებული შტატების პირველი ლედის, მელანია ტრამპის მიწვევით ვაშინგტონში გაემგზავრა. ამის შესახებ ინფორმაციას პრეზიდენტის ადმინისტრაციის პრესსამსახური ავრცელებს.
მათივე ცნობით, თამარ ბაგრატიონი მონაწილეობას მიიღებს მელანია ტრამპის ინიციატივით ორგანიზებულ გლობალურ სამიტში – „ერთად უკეთესი მომავლისთვის“, რომლის მიზანია ბავშვების განათლების, განვითარებისა და კეთილდღეობის ხელშეწყობისათვის მოწინავე ტექნოლოგიების უსაფრთხო და ინოვაციური გამოყენების უზრუნველყოფა.
სამიტის ფარგლებში მელანია ტრამპი პრეზიდენტების მეუღლეებს თეთრ სახლში მრგვალი მაგიდის ფორმატში უმასპინძლებს. დისკუსიების მიზანია ციფრულ ეპოქაში ბავშვთა კეთილდღეობის მიმართ პირველ პირთა მეუღლეების მხარდაჭერის შეფასება და მათ საერთო ვალდებულებებზე მსჯელობა.
მრგვალი მაგიდის ფორმატით შეხვედრამდე კი სამუშაო სესია გაიმართება, რომელსაც აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი უმასპინძლებს. სამუშაო სესიის ფარგლებში მოეწყობა დისკუსია, რომლის მონაწილეები გაეცნობიან იმ პრაქტიკულ მიდგომებსა და ინოვაციურ ინსტრუმენტებს, რომლებიც ციფრულ ეპოქაში ბავშვებს შესაძლებლობების გამოყენებასა გამოწვევების დაძლევაში დაეხმარება.
მელანია ტრამპის ინიციატივით ორგანიზებული გლობალური სამიტის „ერთად უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში ღონისძიებები 24 და 25 მარტს გაიმართება. მასში საქართველოს პირველ ლედისთან ერთად მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე ბაია კვიციანი და საქართველოს პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარე მარიამ ლაშხი.

Tamar Bagrationi left for Washington at the invitation of Melania Trump
The First Lady of Georgia, Tamar Bagrationi, left for Washington at the invitation of the First Lady of the United States of America, Melania Trump. The press service of the Presidential Administration reported this.
According to them, Tamar Bagrationi will participate in the global summit organized by Melania Trump - "Together for a Better Future", which aims to ensure the safe and innovative use of advanced technologies to promote the education, development and well-being of children.
As part of the summit, Melania Trump will host the spouses of the presidents in a roundtable format at the White House. The discussions aim to assess the support of the spouses of the first persons for the well-being of children in the digital era and discuss their common obligations.
Before the roundtable meeting, a working session will be held, which will be hosted by the US State Department. The working session will include a discussion, the participants of which will learn about practical approaches and innovative tools that will help children use opportunities and overcome challenges in the digital age.
Events will be held on March 24 and 25 as part of the Global Summit “Together for a Better Future,” organized at the initiative of Melania Trump. Along with the First Lady of Georgia, Deputy Minister of Education, Science and Youth of Georgia Baia Kvitsiani and Chairwoman of the Georgian Parliament’s Committee on Education, Science and Youth Affairs Mariam Lashkhi will participate in it.