დონალდ ტრამპი ირანთან დაკავშირებით აშშ-ის მოსახლეობას ხვალ მიმართავს
აშშ-ის პრეზიდენტი დონალდ ტრამპი ირანთან დაკავშირებით აშშ-ის მოსახლეობას მიმართავს, - ინფორმაციას თეთრი სახლის პრესსპიკერი, კეროლაინ ლევიტი ავრცელებს.
„ხვალ საღამოს 9 საათზე (თბილისის დროით ხუთშაბათი, 5:00 საათი), პრეზიდენტი ტრამპი ერს მიმართავს, რათა მათ მნიშვნელოვანი სიახლე გააცნოს“, - წერს ლევიტი X-ზე.
მანამდე, აშშ-ის პრეზიდენტმა, დონალდ ტრამპმა თეთრ სახლში ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ ირანის წინააღმდეგ ომი, ძალიან მალე დასრულდება.
„ძალიან მალე დავტოვებთ. ვიტყოდი, რომ შესაძლოა ორ კვირაში. ორ კვირაში, შესაძლოა სამ კვირაში. რეჟიმის შეცვლა მოგვიწია. რეჟიმის შეცვლა არ იყო ერთ-ერთი იმ მიზნებს შორის, რაც მე მქონდა. მე მქონდა ერთი მიზანი: მათ არ ჰქონოდათ ბირთვული იარაღი და ეს მიზანი მიღწეულია. მათ არ ექნებათ ბირთვული იარაღი. მაგრამ ვასრულებთ სამუშაოს და ვფიქრობ, შესაძლოა ორ კვირაში, შესაძლოა კიდევ რამდენიმე დღეში, შევასრულოთ ეს სამუშაო. მაგრამ გვინდა, რომ გავანადგუროთ ყველაფერი, რაც მათ აქვთ“, - განაცხადა ტრამპმა.

Donald Trump to Address US Nation on Iran Tomorrow
US President Donald Trump will address the US nation on Iran, White House press secretary Caroline Levitt said.
“Tomorrow at 9 p.m. (Thursday, 5:00 p.m. Tbilisi time), President Trump will address the nation to share important news,” Levitt wrote on Twitter.
Earlier, US President Donald Trump told reporters at the White House that the war against Iran would end very soon.
"We're going to leave very soon. I would say maybe two weeks. Two weeks, maybe three weeks. We've got to do regime change. Regime change was not one of the goals that I had. I had one goal: they don't have nuclear weapons, and that goal has been achieved. They won't have nuclear weapons. But we're getting the job done, and I think maybe in two weeks, maybe in a few more days, we'll get the job done. But we want to destroy everything that they have," Trump said.