იგივე სახეები, რომლებმაც საქართველოში წამების, ბიზნესის რეკეტისა და მედიის მიტაცების სისტემა შექმნეს, დღეს კვლავ გაერთიანდნენ და ცდილობენ, ზუსტად იმავე გეგმით იმოქმედონ -  შალვა პაპუაშვილი
იგივე სახეები, რომლებმაც საქართველოში წამების, ბიზნესის რეკეტისა და მედიის მიტაცების სისტემა შექმნეს, დღეს კვლავ გაერთიანდნენ და ცდილობენ, ზუსტად იმავე გეგმით იმოქმედონ, რაც მაშინ ჰქონდათ, – ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილმა „ოპოზიციის ალიანსის“ წევრების აშშ-ში ვიზიტთან დაკავშირებით ჟურნალისტებს განუცხადა.
პაპუაშვილის თქმით, სახეზეა გაერთიანებული „ნაციონალური მოძრაობა“.
„სახეზე გვაქვს გაერთიანებული „ნაციონალური მოძრაობა“. იგივე სახეები, რომლებმაც საქართველოში წამების, ბიზნესის რეკეტის და მედიის მიტაცების სისტემა შექმნეს, დღეს კვლავ გაერთიანდნენ და ცდილობენ, ზუსტად იმავე გეგმით იმოქმედონ, რაც მაშინ ჰქონდათ – თავადაც თქვეს, რომ ხელისუფლების გადაბარების გეგმები უნდა წარუდგინონ თავიანთ უცხოელ პატრონებს და უცხოეთიდან მიღებული დავალებების შესაბამისად იმოქმედონ. ეს არის ყველაზე კარგი ლუსტრაცია. მადლობა გვეთქმის მათთვის, რომ ეს თამაშები, რომელიც მათ ჰქონდათ, თითქოს „ნაციონალური მოძრაობა“ გაიყო, დაიშალა, გაიშალა თუ ა.შ, დასრულდა და გვაქვს კვლავ გაერთიანებული „ნაციონალური მოძრაობა“. უფრო ცხადი გახდა ჩვენი მოსახლეობისთვისაც, რა ძალასთან გვაქვს საქმე“, – განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.
ცნობისთვის, პარტია „ფედერალისტების“ ლიდერმა, თამარ ჩერგოლეიშვილმა 31 მარტს განაცხადა: „ოპოზიციის ალიანსის“ წევრები აშშ-ში ჩავდივართ ერთი მიზეზით, რომ წარვადგინოთ გეგმა, როგორ ვცვლით ხელისუფლებას“.

The same people who created a system of torture, business racketeering and media hijacking in Georgia have united again today and are trying to act with exactly the same plan - Shalva Papuashvili
The same people who created a system of torture, business racketeering and media hijacking in Georgia have united again today and are trying to act with exactly the same plan that they had then, - the Chairman of the Parliament of Georgia Shalva Papuashvili told journalists about this in connection with the visit of members of the "Opposition Alliance" to the United States.
According to Papuashvili, the "National Movement" is united on the face.
"We have a united "National Movement" on the face." The same people who created a system of torture, business racketeering, and media hijacking in Georgia have reunited again today and are trying to act with exactly the same plan they had then – they themselves said that they should present their plans for the transfer of power to their foreign masters and act in accordance with the instructions received from abroad. This is the best lustration. We thank them that these games they played, as if the “National Movement” had split, disbanded, dissolved, etc., have ended and we have a united “National Movement” again. It has become clearer to our population what kind of force we are dealing with,” said Shalva Papuashvili.
For information, the leader of the “Federalists” party, Tamar Chergoleishvili, stated on March 31: “Members of the “Opposition Alliance” are coming to the US for one reason: to present a plan on how we are changing the government.”