ჯაშუში ყველა შემთხვევაში არის ჯაშუში და ჯაშუშობა, ვინც გადაწყვეტს აგენტობას სხვა სახელმწიფოს სასარგებლოდ, საკუთარი ქვეყნის წინააღმდეგ, ყველას მიმართ სახელმწიფო იქნება პრინციპული - ირაკლი კობახიძე
ჯაშუში ყველა შემთხვევაში არის ჯაშუში და ჯაშუშობა, აგენტობა ყველა შემთხვევაში ნიშნავს საკუთარი სამშობლოს მიმართ ღალატის ჩადენას, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს ვეტერანთა კულტურისა და დასვენების პარკში განუცხადა, სადაც ფაშიზმზე გამარჯვების 81 წლისთავთან დაკავშირებით მეორე მსოფლიო ომში დაღუპულთა ხსოვნას პატივი მიაგო.
მთავრობის მეთაურის თქმით, ვინც გადაწყვეტს აგენტობას სხვა სახელმწიფოს სასარგებლოდ, საკუთარი ქვეყნის წინააღმდეგ, ყველას მიმართ სახელმწიფო იქნება პრინციპული.
„მნიშვნელობა არ აქვს, ჯაშუში რომელ ქვეყანას ემსახურება. ჯაშუში ყველა შემთხვევაში არის ჯაშუში და ჯაშუშობა, აგენტობა ყველა შემთხვევაში ნიშნავს საკუთარი სამშობლოს მიმართ ღალატის ჩადენას. თავის დროზე კონკრეტული ადამიანები, პოლიტიკოსები ცდილობდნენ აგენტობის პოპულარიზაციასაც კი, როდესაც საქმე ეხებოდა კონკრეტული სახელმწიფოების აგენტობას. აგენტი მნიშვნელობა არ აქვს ვისია, აგენტი ყოველთვის ღალატობს საკუთარი სამშობლოს ინტერესებს, ის ყოველთვის გამოხატავს მზადყოფნას, რომ დადგეს საკუთარი სახელმწიფო ინტერესების წინააღმდეგ, აქედან გამომდინარე, ეს დაკავება [გიორგი უძილაურის] უნდა იყოს მაგალითი ყველასთვის. ვინც გადაწყვეტს აგენტობას სხვა სახელმწიფოს სასარგებლოდ, საკუთარი ქვეყნის წინააღმდეგ, ყველას მიმართ სახელმწიფო იქნება პრინციპული.
იმისათვის, რომ ჩვენ გავუფრთხილდეთ სახელმწიფოებს შორის ურთიერთობებს, ჩვენ არ დავასახელებთ შესაბამის სახელმწიფოს. მაგრამ მკაფიო გაფრთხილება ყველას - მნიშვნელობა არ აქვს, ვისი აგენტი ხარ. აგენტობა ყოველთვის არის დანაშაული საკუთარი სამშობლოს წინააღმდეგ და შესაბამისად აქ განსაკუთრებით პრინციპული იქნება სახელმწიფო“, - განაცხადა პრემიერმა.

Spying is always spying and espionage, whoever decides to be an agent in favor of another state, against their own country, the state will be principled towards everyone - Irakli Kobakhidze
Spying is always spying and espionage, being an agent in any case means committing treason against their own homeland, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists at the Veterans Culture and Recreation Park, where he paid tribute to the memory of those who died in World War II on the occasion of the 81st anniversary of the Victory over fascism.
According to the head of government, whoever decides to be an agent in favor of another state, against their own country, the state will be principled towards everyone.
"It doesn't matter which country a spy serves. Spying is always spying, and espionage is always a betrayal of one's homeland. At one time, specific people, politicians, even tried to popularize agentship when it came to being agents of specific states. It doesn't matter who the agent is, an agent always betrays the interests of his homeland, he always expresses his readiness to stand against the interests of his own state, therefore, this arrest [of Giorgi Udzilauri] should be an example for everyone. Whoever decides to be an agent in favor of another state, against his own country, the state will be principled towards everyone. In order for us to be careful in relations between states, we will not name the relevant state. But a clear warning to everyone - it doesn't matter whose agent you are. Agentship is always a crime against your own homeland, and therefore the state will be especially principled here," the Prime Minister said.