10:00 საათზე, ყოვლადწმინდა სამების სახელობის საპატრიარქო ტაძარში სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი, მცხეთა-თბილისის მთავარეპისკოპოსი და ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტი შიო III სულთმოფენობის სადღესასწაულო ლიტურგიას აღავლენს.
13:00 საათზე, ,,ძლიერი საქართველო - ლელო“ წარმოადგენს შინაგან საქმეთა სამინისტროს რეფორმის ხედვას, 9 ფუნდამენტური მიმართულებით, რის შემდეგაც ლიდერებისა და პროფესიული წრეების წარმომადგენლების მონაწილეობით, გაიმართება სადისკუსიო პანელი „პოლიციისა და შსს-ს და სისტემურ გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე“.
მისამართი: თბილისი. სოლიკო ვირსალაძის #3. სასტუმრო ,,სვისოტელ თბილისი“
15:00 საათზე, ფილარმონიასთან ლაშა ჩხარტიშვილისა და სხვა ცხოველთა დამცველთა ორგანიზებით, სახელისუფლო ორგანოების მიერ, მიუსაფარი ძაღლების მასობრივი გატაცება-განადგურების შეწყვეტის მოთხოვნით საპროტესტო აქცია გაიმართება.

Announcement - May 31
At 10:00, Catholicos-Patriarch of All Georgia, Archbishop of Mtskheta-Tbilisi and Metropolitan of Bichvinta and Tskhum-Abkhazia Shio III will celebrate the Pentecost Liturgy at the Holy Trinity Patriarchate Cathedral.
At 13:00, “Strong Georgia - Lelo” will present a vision of the reform of the Ministry of Internal Affairs in 9 fundamental directions, after which a discussion panel “On the Systemic Challenges of the Police and the Ministry of Internal Affairs and Ways to Solve Them” will be held with the participation of leaders and representatives of professional circles.
Address: Tbilisi. Soliko Virsaladze #3. Hotel "Swisshotel Tbilisi"
at 15:00, a protest rally will be held near the Philharmonic, organized by Lasha Chkhartishvili and other animal rights activists, demanding an end to the mass kidnapping and destruction of stray dogs by government agencies.