თბილისში ლეგენდარულმა " Deep Forest”-მა კონცერტი გამართა
თბილისში, ჯაზ-ბარ "არტერიაში" ლეგენდარული ფრანგული მუსიკალური პროექტის - "Deep Forest”-ის კონცერტი გაიმართა. მისი ერთ-ერთი დამფუძნებელი ერიკ მუკე საქართველოს უკვე მეორედ სტუმრობდა. იგი ჩვენს ქვეყანაში "არტერიას" მოწვევით ჩამოვიდა.
როგორც "მედიანიუსს" ჯაზ-ბარში განუცხადეს, "Deep Forest”-ის  შემოქმედებამ დროს გაუძლო, მისი მუსიკა ახალგაზრდა თაობისთვისაც კი ნაცნობი და პოპულარულია. ეს ჯგუფიც სწორედ ამ ნიშნით შეირჩა.
როგორც "მედიანიუსს" ერიკ მუკემ განუცხადა, იგი საქართველოში მეორე კონცერტის ჩატარებას სიამოვნებით დათანხმდა. მისი შეფასებით, ქართველი ხალხი მეგობრული და სტუმართმოყვარეა. მუსიკაც ყველას უყვარს.
"მგონია, საქართველოში სიმღერა ყველას მოსწონს. სადაც დავდივარ, ყველგან მუსიკის ხმა ისმის. ქართულ ხალხურ სიმღერებს ვიცნობ და ძალიან მომწონს. ძველი თბილისი დავათვალიერე. ძალიან ლამაზია. ადგილობრივი სამზარეულოთიც მოვიხიბლე", - აღნიშნა ერიკ მუკემ.
შეგახსენებთ, რომ "Deep Forest" ელექტრონულ მუსიკასა და ეთნიკურ ხმებს აერთიანებს. ის 1992 წელს ერიკ მუკესა და მიშელ სანჩესის ინიციატივით ჩამოყალიბდა. სპეციალისტების შეფასებით, ჯგუფი ელექტრონული მუსიკისა და ეთნიკური მელოდიების საოცარი სინთეზით გამოირჩევა. მას უმაღლესი მუსიკალური ჯილდო "გრემიც" აქვს მოპოვებული. მიშელ სანჩესის მიერ ჯგუფის დატოვების შემდეგ "Deep Forest”-ის ერთპიროვნული ლიდერი ერიკ მუკე გახდა. ამ უკანასკნელმა ბოლო წლებში არაერთი საინტერესო ალბომი გამოუშვა.

The legendary "Deep Forest" held a concert in Tbilisi
A concert of the legendary French musical project - "Deep Forest" was held in the jazz bar "Arteria" in Tbilisi. One of its founders, Eric Mucke, was visiting Georgia for the second time. He came to our country at the invitation of "Arteria".
As "Medianews" was told in the jazz bar, the work of "Deep Forest" has stood the test of time, its music is familiar and popular even with the younger generation. This group was chosen precisely for this reason.
As Eric Mucke told "Medianews", he gladly agreed to hold a second concert in Georgia. According to his assessment, the Georgian people are friendly and hospitable. Everyone loves music.
"I think everyone in Georgia likes to sing. Wherever I go, I hear the sound of music everywhere. I know Georgian folk songs and I like them very much. I visited Old Tbilisi. It is very beautiful. I was also fascinated by the local cuisine," - said Eric Mucke.
We would like to remind you that "Deep Forest" combines electronic music and ethnic sounds. It was formed in 1992 on the initiative of Eric Mucke and Michelle Sanchez. According to experts, the group is distinguished by an amazing synthesis of electronic music and ethnic melodies. It has also won the highest musical award "Grammy". After Michelle Sanchez left the group, Eric Mucke became the sole leader of "Deep Forest". The latter has released a number of interesting albums in recent years.