გერმანია  ისტორიულად გამოირჩეოდა, როგორც პრინციპებზე დაფუძნებული სახელმწიფო, ეს პრინციპები სადღაც გაქრა, რაც  ძალიან დასანანი და სამწუხაროა, ვებ-გვერდზეც კი რომ ვერ ახერხებენ ინფორმაციის განახლებას, ეს უკვე სრულიად არასერიოზულია - ირაკლი კობახიძე
გერმანული ხელისუფლების ეს ნაბიჯები არის არასერიოზული, ისეთივე არასერიოზული, როგორიც არის გერმანიის ელჩი საქართველოში და მისი ქმედებები, -  ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ განაცხადა, რომელიც გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ვებ-გვერდზე საქართველოს შესახებ ოფიციალური მონაცემების არგანახლების საკითხს ეხებოდა.
მთავრობის მეთაურის შეფასებით, ეს ყველაფერი ძალიან სამწუხაროა.
„თან საქმე ეხება გერმანიას, რომელიც ისტორიულად გამოირჩეოდა, როგორც პრინციპებზე დაფუძნებული სახელმწიფო. ეს პრინციპები სადღაც გაქრა, რაც არის ძალიან დასანანი და სამწუხარო. ვებ-გვერდზეც კი რომ ვერ ახერხებენ ინფორმაციის განახლებას, ეს უკვე სრულიად არასერიოზულია, აღარაფერს ვამბობ ბევრ სხვა ქმედებაზე. ელჩისთვის შეხვედრის არჩანიშვნაც არის ამის მორიგი გამოხატულება“, -  განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.

Germany has historically stood out as a state based on principles, these principles have disappeared somewhere, which is very regrettable and sad, if they are not even able to update the information on the website, this is already completely frivolous - Irakli Kobakhidze
These steps by the German government are frivolous, just as frivolous as the German ambassador to Georgia and his actions, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated this in response to a journalist's question regarding the non-update of official data about Georgia on the website of the German Foreign Ministry.
According to the head of government, all this is very sad.
"This is about Germany, which historically stood out as a state based on principles. These principles have disappeared somewhere, which is very regrettable and sad. The fact that they are unable to update information even on the website is already completely frivolous, not to mention many other actions. Not scheduling a meeting for the ambassador is another manifestation of this," the Prime Minister said.