საინტერესო, ძალიან კონსტრუქციული საუბარი შედგა საქართველოში ამერიკელი კოლეგების ვიზიტის დროს, მთავარია, დამკვიდრდეს სამართლიანი მიდგომები ურთიერთობებში - ირაკლი კობახიძე
იყო  საინტერესო, ძალიან კონსტრუქციული საუბარი, რომელიც შედგა საქართველოში ამერიკელი კოლეგების ვიზიტის დროს, -  ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მთავრობის მეთაურის თქმით, მთავარია, რომ დამკვიდრდეს სამართლიანი მიდგომები ურთიერთობებში.
„ჩვენ გვქონდა საინტერესო საუბრები. ამ საუბრის დეტალებზე საჯაროდ გაგვიჭირდება ლაპარაკი,  თუმცა კიდევ ერთხელ ვიტყვი, რომ იყო  საინტერესო, ძალიან კონსტრუქციული საუბარი, რომელიც შედგა საქართველოში ამერიკელი კოლეგების ვიზიტის დროს.
მინდა, კიდევ ერთხელ მოგახსენოთ ზოგად მიდგომაზე. მთავარია, რომ დამკვიდრდეს სამართლიანი მიდგომები ურთიერთობებში. რამაც გააფუჭა ურთიერთობები გასული წლების განმავლობაში, ეს იყო სწორედ უსამართლობა, წინა ადმინისტრაციის უსამართლობა. ძალიან კარგად გახსოვთ, რას აკეთებდა წინა ადმინისტრაცია, როგორ უჭერდა მხარს რადიკალიზმს, სიძულვილს, სიცრუეს ჩვენს ქვეყანაში, როგორ ახალისებდა სახელმწიფო ინსტიტუტების საბოტაჟს, მათ შორის, როგორ უბიძგებდა რადიკალურ ოპოზიციას არ ესარგებლათ მანდატებით. ეს მოხდა, როგორც 2020 წელს, ასევე 2024 წლის საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ. დღეს ვხედავთ, რომ ეს მიდგომები არის შეცვლილი, რაც გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს იმასთან დაკავშირებით, რომ მოხერხდება სტრატეგიული პარტნიორობის განახლება სუფთა ფურცლიდან კონკრეტული გზამკვლევით. ეს არის ჩვენი მთავარი შეთავაზება ამერიკული მხარისთვის“, -  განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Interesting, very constructive conversation took place during the visit of American colleagues to Georgia, the main thing is to establish fair approaches in relations - Irakli Kobakhidze
There was an interesting, very constructive conversation that took place during the visit of American colleagues to Georgia, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
According to the head of government, the main thing is to establish fair approaches in relations.
“We had interesting conversations. It will be difficult for us to talk publicly about the details of this conversation, but I will say once again that it was an interesting, very constructive conversation that took place during the visit of American colleagues to Georgia.
I would like to remind you once again about the general approach. The main thing is to establish fair approaches in relations. What spoiled relations over the past years was precisely injustice, the injustice of the previous administration. You remember very well what the previous administration did, how it supported radicalism, hatred, lies in our country, how it encouraged sabotage of state institutions, including how it pushed the radical opposition not to use its mandates. This happened both in 2020 and after the 2024 parliamentary elections. Today we see that these approaches have changed, which keeps us optimistic that it will be possible "Renewing the strategic partnership from a clean slate with a concrete roadmap. This is our main offer to the American side," said Irakli Kobakhidze.