საქართველო არ არის სკოლის მოსწავლე, რომ საშემოდგომო გამოაყოლოს ვინმემ და გამოსწორება მოსთხოვოს, საქართველო არის ღირსეული სუვერენული სახელმწიფო და ეს მკაფიოდ დავაფიქსირეთ ყველგან -ირაკლი კობახიძე
საქართველო არ არის სკოლის მოსწავლე, რომ საშემოდგომო გამოაყოლოს ვინმემ და გამოსწორება მოსთხოვოს, საქართველო არის ღირსეული სუვერენული სახელმწიფო და ეს მკაფიოდ დავაფიქსირეთ ყველგან, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, უმძიმეს რამეს ითხოვდა აშშ-ის წინა ადმინისტრაცია საქართველოსგან, რასაც შემდეგ  მოჰყვა ზეწოლა, შანტაჟი ქართველი ხალხისა და ქართული სახელმწიფოს წინააღმდეგ და რაც გაფუჭდა უსამართლობით, ის შეიძლება გასწორდეს მხოლოდ სამართლიანი მიდგომით.
„საქართველო სწორედ ღირსებას იცავდა, როდესაც პირდაპირ უმძიმეს რამეს ითხოვდნენ ჩვენგან და ჩვენ ღირსების დაცვის საფუძველზე მოვახერხეთ, უმძიმესი რისკები აგვეცილებინა თავიდან ჩვენი ქვეყნისთვის. უმძიმეს რამეს ითხოვდა წინა ადმინისტრაცია ჩვენგან და ამას მოჰყვა შემდეგ ზეწოლა, წნეხი, შანტაჟი და ათასი უბედურება ქართველი ხალხისა და ქართული სახელმწიფოს წინააღმდეგ. რაც გაფუჭდა უსამართლობით, ის შეიძლება გასწორდეს მხოლოდ სამართლიანი მიდგომით,“- აღნიშნა პრემიერმა.

Georgia is not a schoolboy, for someone to pick up the autumn leaves and demand correction, Georgia is a worthy sovereign state and we have clearly stated this everywhere - Irakli Kobakhidze
Georgia is not a schoolboy, for someone to pick up the autumn leaves and demand correction, Georgia is a worthy sovereign state and we have clearly stated this everywhere, - Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
According to him, the previous US administration demanded the most difficult things from Georgia, which was then followed by pressure, blackmail against the Georgian people and the Georgian state, and what was spoiled by injustice can only be corrected with a fair approach.
"Georgia defended its dignity when the most difficult things were directly demanded of us, and on the basis of defending its dignity, we managed to avoid the most difficult risks for our country. The previous administration demanded the most difficult things from us, and this was followed by pressure, coercion, blackmail, and a thousand misfortunes against the Georgian people and the Georgian state. What was spoiled by injustice can only be corrected with a fair approach," the Prime Minister noted.