ბიძინა ივანიშვილი არის პოლიტიკის გროსმეისტერი და მას უყვარს საკუთარი ხალხი და ქვეყანა, მისი პოლიტიკური წონა სწორედ ამ ორ ძირითად ფაქტორს ეფუძნება: გამორჩეულ ინტელექტს და უანგარო პატრიოტიზმს - ირაკლი კობახიძე
საქართველოში სახელმწიფოებრიობის, დემოკრატიისა და ადამიანის უფლებების განმტკიცებაში ბიძინა ივანიშვილის როლი სრულიად განსაკუთრებულია, -  ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
მთავრობის მეთაურის თქმით, ბიძინა ივანიშვილი არის პოლიტიკის გროსმეისტერი და მას უყვარს საკუთარი ხალხი და ქვეყანა.
„ყველას კარგად მოგეხსენებათ, რომ ქვეყნის გარე მტრების და მათი ადგილობრივი აგენტურის აგრესიისა და პოლიტიკური თავდასხმის მთავარი ობიექტი ბატონი ბიძინა ივანიშვილია. მათი მტკიცებით, ქვეყანა არა დემოკრატიული წესებით, არამედ ერთპიროვნულად, ბიძინა ივანიშვილის მიერ იმართება. გარდა ამისა, ისინი დემოკრატიული წესით არჩეულ ხელისუფლებას „ივანიშვილის რეჟიმად“ მოიხსენიებენ, რითაც ცდილობენ 2012 წლიდან დამკვიდრებული დემოკრატია ავტოკრატიად წარმოაჩინონ. ამგვარი გზავნილები მოვისმინეთ შაბათის და გუშინ გამართულ სატელევიზიო დებატებზეც, რის შემდეგაც გადავწყვიტე, ამ საკითხზე ქართული საზოგადოების წინაშე ჩემი პოზიცია გამომეხატა.
პირველ რიგში, უნდა აღინიშნოს, რომ საქართველოში სახელმწიფოებრიობის, დემოკრატიისა და ადამიანის უფლებების განმტკიცებაში ბიძინა ივანიშვილის როლი სრულიად განსაკუთრებულია. რამდენჯერმე ვთქვი და ერთხელ კიდევ მინდა აღვნიშნო, რომ ბატონი ბიძინა ივანიშვილი არის პოლიტიკის გროსმეისტერი და მას უყვარს საკუთარი ხალხი და ქვეყანა. მისი პოლიტიკური წონა სწორედ ამ ორ ძირითად ფაქტორს ეფუძნება: გამორჩეულ ინტელექტს და უანგარო პატრიოტიზმს.
სწორედ ამ ორმა თვისებამ შეაძლებინა მას 2012 წელს ის, რაც ყველას შეუძლებელი ეგონა: გროსმეისტერულად ჩამოეშორებინა ძალაუფლებას უცხოური აგენტურა, რომელსაც ქვეყნის გარედან ყოველგვარ ძალადობაზე მწვანე შუქი ჰქონდა ანთებული. იმ დროს, როდესაც არ ჩანდა არავითარი ძალა, რომელიც უცხოური აგენტურის სისხლიან რეჟიმს კუთვნილ ადგილს მიუჩენდა, ბატონმა ბიძინა ივანიშვილმა თეთრი ხელთათმანებით, ყოველგვარი ძალადობისა და შეურაცხყოფის გარეშე, რეჟიმი ძალაუფლებას ჩამოაშორა და ქვეყანაში ადამიანის უფლებებზე დაფუძნებული დემოკრატიული მმართველობა დაამკვიდრა“, -  განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.

Bidzina Ivanishvili is a grandmaster of politics and he loves his people and country, his political weight is based on these two main factors: outstanding intellect and selfless patriotism - Irakli Kobakhidze
Bidzina Ivanishvili's role in strengthening statehood, democracy and human rights in Georgia is absolutely exceptional, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated at a briefing held at the government administration.
According to the head of government, Bidzina Ivanishvili is a grandmaster of politics and he loves his people and country.
“Everyone knows very well that the main target of the aggression and political attack of the country’s external enemies and their local agents is Mr. Bidzina Ivanishvili. According to their claims, the country is not governed by democratic rules, but by Bidzina Ivanishvili alone. In addition, they refer to the democratically elected government as the “Ivanishvili regime,” thereby trying to portray the democracy established since 2012 as an autocracy. We heard such messages during the television debates held on Saturday and yesterday, after which I decided to express my position on this issue to the Georgian public. First of all, it should be noted that the role of Bidzina Ivanishvili in strengthening statehood, democracy and human rights in Georgia is absolutely exceptional. I have said it several times and I would like to emphasize it once again that Mr. Bidzina Ivanishvili is a grandmaster of politics and he loves his people and country. His political weight is based on these two main factors: outstanding intelligence and selfless patriotism.
It is these two qualities that enabled him in 2012 to do what everyone thought was impossible: to grandmasterly remove from power a foreign agency that had given the green light to any violence from outside the country. At a time when there was no visible force that would give the bloody regime of the foreign agency its rightful place, Mr. Bidzina Ivanishvili, with white gloves, without any violence or insults, removed the regime from power and established democratic governance based on human rights in the country,” the Prime Minister said.