სამყარო შეშლილია, საერთაშორისო წესრიგი ჩამოშლილია, მოქმედებს ძალის პრინციპი, არავინ დაგიდევთ პატარა ერების ინტერესებს, ამიტომ უნდა ვიყოთ ფრთხილად - შალვა პაპუაშვილი
ფაქტობრივად, სამყარო შეშლილია, საერთაშორისო წესრიგი ჩამოშლილია, მოქმედებს ძალის პრინციპი, არავინ დაგიდევთ პატარა ერების ინტერესებს, ამიტომ უნდა ვიყოთ ფრთხილად, – ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა განაცხადა.
„როდესაც ამ ქვეყნის მოქალაქე ხარ და თავს აყენებინებ, როგორც იარაღს ქვეყნის წინააღმდეგ, ოღონდ სხვათა პოლიტიკური, გეოპოლიტიკური თუ ეკონომიკური ინტერესები განხორციელდეს, სწორედ ეს არის ქვეყნის ღალატი და ამას სჭირდება მხილება. ჩვენ ვხედავთ, რამდენად დაძაბულ გარემოში ვცხოვრობთ, ფაქტობრივად, შეშლილია სამყარო, წესებზე დაფუძნებული საერთაშორისო წესრიგი ჩამოშლილია, მოქმედებს ძალის პრინციპი, არავინ არაფრად დაგიდევს სხვის ინტერესებს, განსაკუთრებით პატარა ერებისა, რომლებიც აქლემების ბრძოლაში კოზაკივით იჭყლიტებიან ხოლმე. ამიტომ, ჩვენ უნდა ვიყოთ ფრთხილად. მიდგომა, რაც აქვს რადიკალურ ოპოზიციას, ოღონდ გარეთ ვინმემ გაუღიმოს, წითელი ხალიჩა დაუგოს, ტაში დაუკრას, ჩაიხუტოს, ფული მისცეს, მზად არიან, საქართველოს ინტერესები ლანგრით მიართვან. ეს არის ქვეყნის ინტერესების ღალატი. ჩვენი დამოკიდებულება ეფუძნება ჭეშმარიტ პარტნიორობას, რომელიც გულისხმობს, რომ ოქ ქვეყანას შორის არის არა დაქვემდებარება, ერთი მეორეს ინტერესებს კია რ ემსახურება, არამედ ქვეყანა საკუთარი ეროვნული ინტერესების თანხვედრაში მოყვანას ცდილობს“, – განაცხადა პაპუაშვილმა.

The world is crazy, the international order has collapsed, the principle of force is in effect, no one will look after the interests of small nations, so we must be careful - Shalva Papuashvili
In fact, the world is crazy, the international order has collapsed, the principle of force is in effect, no one will look after the interests of small nations, so we must be careful, - said the Chairman of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili.
According to him, the radical opposition is ready to sacrifice the country's national interests for the sake of other countries.
"When you are a citizen of this country and you use yourself as a weapon against the country, just so that the political, geopolitical or economic interests of others are realized, this is precisely the betrayal of the country and this needs to be exposed. We see how tense the environment is that we live in, in fact, the world is crazy, the rules-based international order has collapsed, the principle of force is in effect, no one will care about the interests of others, especially small nations that sometimes get crushed like Cossacks in a camel fight. Therefore, we must be careful. The approach that the radical opposition has, as long as someone outside smiles at them, rolls out the red carpet, applauds them, hugs them, gives them money, they are ready to serve Georgia's interests on a platter. This is a betrayal of the country's interests. Our attitude is based on true partnership, which implies that there is no subordination between the two countries, one serves the interests of the other, but the country is trying to bring its own national interests into line," he said. Papuashvili.