ადრეც ვთქვი, ისემც უქნიათ, დაუჭამიათ ერთმანეთი და დაიწყეს კიდევაც ამის შესრულება, ერთმანეთის დაჭმა, ვუყუროთ და ამით მაინც მივიღოთ პატარა სიამოვნება -  შალვა პაპუაშვილი
ადრეც ვთქვი, ისემც უქნიათ, დაუჭამიათ ერთმანეთი და დაიწყეს კიდევაც ამის შესრულება, ერთმანეთის დაჭმა. ვუყუროთ და ამით მაინც მივიღოთ პატარა სიამოვნება, რასაც ქვეყანას უკეთებდნენ, ახლა ერთმანეთს უკეთებენ. დავაკვირდეთ და დავტკბეთ, – ამის შესახებ პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა ოპოზიციაში არსებულ დაპირისპირებაზე დასმული კითხვის საპასუხოდ განაცხადა.
„ოპოზიციის ალიანსიდან“ „ნაციონალური მოძრაობის“ შესაძლო წასვლაზე დასმული კითხვის პასუხად, შალვა პაპუაშვილმა თქვა: „ცისფერი მთებივით“ არიან, ვერ გაურკვევიათ აქ არიან, თუ იქ არიან.
„ჩვენ ამ კომედიას უნდა ვუყუროთ, როგორც „ცისფერ მთებს“. საერთო ჯამში, გვახარებს, რასაც ვხედავ იმ მხრივ, რომ გარე ძალები, რომლებიც ამ ახალს აორგანიზებს, იმდენად გონიერი არ არიან და ვერ თვლიან რაღაც საკითხებს და ასეთ მდგომარეობაში ვარდებიან. ის ცირკი, რასაც ვუყურებთ, ამ ხალხის უკან მდგომ ძალებზეც ხომ მეტყველებს. ბრიუსელში რომ დადიან და ამ ხალხს ქართველ ხალხად რომ აცხადებენ და მათი ინტერესების წარმომადგენლები არიან. სხვადასხვა ევროპულ ქვეყანაში რომ დადიან, ამ ხალხს, პოლიტიკური ცირკის მსახიობებს რომ აცხადებენ ქვეყნის წარმომადგენლებად, ეს იმაზეც ხომ მეტყველებს, რა ხალხი ზის ბრიუსელში და ზოგიერთ დედაქალაქში, ამაზე დებენ ფსონს. 2024 წლის არჩევნებში ამათ არ დაუდგნენ გვერდში, ამათ მიეცით ხმაო, არ ამბობდნენ? რეზოლუციებს ამათი დაკვეთით და შეთანხმებით არ იღებენ? ქართველმა ხალხმა ესეც უნდა დაინახოს, რასთან გვაქვს საქმე. მეორე საკითხიცაა, როდესაც ასეთ უმარტივეს საკითხებში ვერ არის გარკვეული ბრიუსელი და სხვა ძალები, რომლებიც ამათ უკან დგანან, წარმოგიდგენიათ, ამ ხალხს საერთაშორისო პოლიტიკა და გეოპოლიტიკა რომ ჩააბარო? ამიტომაც არის არეულობა დღეს სამყაროში, არის ომი დღეს უკრაინაში. ევროკავშირი თავის ადგილზე რომ ყოფილიყო, მოწოდების სიმაღლეზე რომ ყოფილიყვნენ დასავლეთის ქვეყნები და პოლიტიკოსები, ეს ომი არ იქნებოდა, რაც არაერთხელ ითქვა, მათ შორის ამერიკის ახალი ადმინისტრაციის და სახელმწიფო მდივნის მხრიდან. ასეთ ხალხთან რომ გვაქვს დღეს საქმე და ასეთ ხალხს აბარია გლობალური უსაფრთხოება, ამიტომ არის არეული სამყარო“, – განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.

I said it before, they did it, they ate each other and started to do it again, to eat each other, let's watch and at least get a little pleasure from it - Shalva Papuashvili
I said it before, they did it, they ate each other and started to do it again, to eat each other. Let's watch and at least get a little pleasure from it, what they used to do to the country, they are now doing to each other. Let's observe and enjoy it, - the Chairman of the Parliament, Shalva Papuashvili, stated this in response to a question about the current opposition.
In response to a question about the possible departure of the "National Movement" from the "Opposition Alliance", Shalva Papuashvili said: They are like "blue mountains", it is unclear whether they are here or there.
"We should watch this comedy as "blue mountains". Overall, what I see makes us happy in that the external forces that are organizing this new one are not so smart and cannot consider some issues and end up in such a situation. The circus that we are watching also speaks to the forces behind these people. When they go to Brussels and declare these people to be the Georgian people and that they are representatives of their interests. When they go to various European countries and declare these people, actors of the political circus, to be representatives of the country, this also speaks to the kind of people who are sitting in Brussels and in some capitals, on whom they are betting. Didn't they stand by these people in the 2024 elections, vote for them, didn't they say? Aren't the resolutions adopted on their orders and in agreement? The Georgian people should also see what we are dealing with. The second issue is that when Brussels and other forces that are behind these things cannot be identified in such simple matters, can you imagine entrusting these people with international politics and geopolitics? That is why there is chaos in the world today, there is a war in Ukraine today. If the European Union were in its place, if Western countries and politicians were up to the challenge, this war would not have happened, which has been said many times, including by the new American administration and the Secretary of State. We are dealing with such people today, and such people are responsible for global security, that is why the world is in chaos,” said Shalva Papuashvili.