რუსეთის წინააღმდეგ ევროკავშირის მიერ წარდგენილი სანქციების ახალი პაკეტი საქართველოდან კრიპტოპლატფორმებს მოიცავს -  Financial Times
რუსეთის წინააღმდეგ ევროკავშირის მიერ წარდგენილი სანქციების ახალი პაკეტი საქართველოდან კრიპტოპლატფორმებს მოიცავს, - ინფორმაციას გამოცემა Financial Times -ი ავრცელებს.
გამოცემას წყაროებმა განუცხადეს, რომ რუსეთის წინააღმდეგ ევროკავშირის სანქციების 21-ე პაკეტი, რომელიც ევროკომისიის პრეზიდენტმა ურსულა ფონ დერ ლაიენმა გუშინ წარადგინა, ბანკების, ნავთობმოვაჭრეებისა და კრიპტოპლატფორმების წინააღმდეგ ახალ შეზღუდვებს ითვალისწინებს.
სანქციების ახალ პაკეტში 31 რუსული ბანკი, მესამე ქვეყნის 20 ნავთობმოვაჭრე ობიექტი, ასევე კრიპტო კომპანიები და პლატფორმები შედის.
ახალ პაკეტში 31 რუსული ბანკი, მესამე ქვეყნის 20 ნავთობმოვაჭრე ობიექტი, ასევე კრიპტო კომპანიები და პლატფორმები შედის.
გამოცემა წერს, რომ დასახელებულ ობიექტებს ბრალად ედებათ დასანქცირებული ობიექტებისთვის მომსახურების გაწევა ან მათთვის ევროკავშირის შეზღუდვებისთვის გვერდის ავლაში დახმარება.
„ეს მოიცავს 4 ბანკს ყირგიზეთიდან, მონღოლეთიდან და ინდოეთიდან; 11 კრიპტოპლატფორმას ბელარუსიდან, საქართველოდან, ნიგერიიდან, პანამიდან, არაბთა გაერთიანებული საამიროებიდან და მარშალის კუნძულებიდან; ასევე, 5 ნავთობმოვაჭრეს არაბთა გაერთიანებული საამიროებიდან“, - განუცხადეს გამოცემას ოფიციალურმა პირებმა.
შეგახსენებთ, ევროკომისიის პრეზიდენტმა ურსულა ფონ დერ ლაიენმა რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების 21-ე პაკეტი გუშინ წარადგინა.

The new EU sanctions package against Russia includes crypto platforms from Georgia, - the Financial Times reports.
The publication was told by sources that the 21st package of EU sanctions against Russia, which was presented by European Commission President Ursula von der Leyen yesterday, includes new restrictions against banks, oil traders and crypto platforms.
The new package of sanctions includes 31 Russian banks, 20 oil trading entities from third countries, as well as crypto companies and platforms.
The new package includes 31 Russian banks, 20 oil trading entities from third countries, as well as crypto companies and platforms.
The publication writes that the named entities are accused of providing services to sanctioned entities or helping them circumvent EU restrictions.
“This includes 4 banks from Kyrgyzstan, Mongolia and India; 11 crypto platforms from Belarus, Georgia, Nigeria, Panama, the United Arab Emirates and the Marshall Islands; as well as 5 oil traders from the United Arab Emirates,” officials told the publication.
Recall that European Commission President Ursula von der Leyen presented the 21st package of sanctions against Russia yesterday.