ჩვენ, 2024 წლის 28 ნოემბერს, რეალურად, ევროპულ ბიუროკრატიას გამოვაცალეთ შანტაჟის თითქმის ყველა ბერკეტი, ახლა დარჩათ ერთადერთი - ვიზალიბერალიზაცია და ცდილობენ, დააშანტაჟონ რაღაცნაირად ქართველი ხალხი,  ამ შანტაჟს ვერავითარი შედეგი ვერ ექნება - ირაკლი კობახიძე
ჩვენ, 2024 წლის 28 ნოემბერს, რეალურად, ევროპულ ბიუროკრატიას გამოვაცალეთ შანტაჟის თითქმის ყველა ბერკეტი. ახლა დარჩათ ერთადერთი - ვიზალიბერალიზაცია და ცდილობენ, დააშანტაჟონ რაღაცნაირად ქართველი ხალხი, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, ამ განცხადებებს არავითარი ფასი არ აქვს.
„რა თქმა უნდა, ამას არავითარი ფასი არ აქვს, მგონი თავადაც აანალიზებენ ამ დონეზე პროცესებს, რომ ამ შანტაჟს ვერავითარი შედეგი ვერ ექნება. აქედან გამომდინარე მგონია, რომ ეს შანტაჟი აბსოლუტურად ფუჭად ჩაივლის, ეს არის განცხადებები, რომლებსაც არავითარი ფასი არ აქვს,“- აღნიშნა პრემიერმა.

On November 28, 2024, we actually stripped the European bureaucracy of almost all the levers of blackmail. Now they have only one option left - visa liberalization and are trying to somehow blackmail the Georgian people. This blackmail will not have any results - Irakli Kobakhidze
On November 28, 2024, we actually stripped the European bureaucracy of almost all the levers of blackmail. Now they have only one option left - visa liberalization and are trying to somehow blackmail the Georgian people, - Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
According to him, these statements have no value.
"Of course, this has no value, I think they themselves analyze the processes at this level, that this blackmail will have no result. Therefore, I think that this blackmail will be absolutely in vain, these are statements that have no value," the Prime Minister noted.