რა ხანია, ჯანსაღი ცვლილებების აუცილებლობაზე ვსაუბრობ, მივესალმები სააკაშვილის მზაობას, უამრავი გამოწვევის მიუხედავად, ეს პროცესი პარტიაში დაიწყოს - თინა ბოკუჩავა
დავასრულეთ ვიზიტი ლონდონში, სადაც შევხვდით გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტის ლორდთა და თემთა პალატის წევრებს, ასევე, საგარეო საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებს. ივანიშვილის მცდელობის მიუხედავად, საქართველოს დასავლეთი არ მიატოვებს. ჩვენ დავიბრუნებთ სამშობლოს და დავაბრუნებთ მას მსოფლიო პოლიტიკაში ქართველი ხალხის საკეთილდღეოდ, – ამის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე თინა ბოკუჩავა სოციალურ ქსელში წერს.
„რაც შეეხება პრეზიდენტი სააკაშვილის განაცხადს „ნაციონალური მოძრაობის“ გახსნის, განახლებისა და რეფორმირების შესახებ, რა ხანია, ჯანსაღი ცვლილებების აუცილებლობაზე ვსაუბრობ. მივესალმები მის მზაობას, უამრავი გამოწვევის მიუხედავად, ეს პროცესი პარტიაში დაიწყოს. თავისუფლება რეჟიმის ტყვეებს! გამარჯვება საქართველოს!“, – წერს თინა ბოკუჩავა.
ცნობისთვის, საქართველოს მესამე პრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა განაცხადა, რომ „ერთიან ნაციონალურ მოძრაობაში“ რადიკალურ ცვლილებებს გეგმავს.
„მე არა მხოლოდ ვარცხნილობა შევიცვალე, არამედ ვგეგმავ რადიკალურ ცვლილებებს „ნაციონალურ მოძრაობაში“, რეფორმირებისთვის შემოვიერთებთ ბრწყინვალე ნანუკა ჟორჟოლიანს“, – დაწერა მიხეილ სააკაშვილმა სოციალურ ქსელში.

I have been talking about the need for healthy changes for a long time, and I welcome Saakashvili’s readiness, despite numerous challenges, to start this process in the party - Tina Bokuchava
We have completed our visit to London, where we met with members of the House of Lords and Commons of the United Kingdom Parliament, as well as representatives of the Ministry of Foreign Affairs. Despite Ivanishvili’s efforts, the West will not abandon Georgia. We will reclaim our homeland and return it to world politics for the benefit of the Georgian people, - Tina Bokuchava, the chairwoman of the “National Movement”, writes about this on social networks.
“As for President Saakashvili’s statement on the opening, renewal and reform of the “National Movement”, I have been talking about the need for healthy changes for a long time. I welcome his readiness, despite numerous challenges, to start this process in the party. Freedom to the prisoners of the regime! Victory to Georgia!”, – writes Tina Bokuchava.
For information, the third president of Georgia, Mikheil Saakashvili, stated that he plans radical changes in the “United National Movement”.
“I have not only changed my hairstyle, but I am also planning radical changes in the “National Movement”, we will join the brilliant Nanuka Zhorzholiani for reform,” – wrote Mikheil Saakashvili on the social network.