11.30 საათზე, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისში გენერალური მდივნის მოადგილე ირაკლი ფავლენიშვილი მედიასთან კითხვა-პასუხის ფორმატში, მიმდინარე თემებზე კომენტარს გააკეთებს.
მის: ვაჟა ფშაველას 45, „ფორმულას“ შენობა სართული - 3;
საკონტაქტო: მაკუნა ჟვანია - 599 43 43 08; ანუკა გაბელია - 551 633 644
14:00 საათზე, „სფერო ინვესტის“ დაზარალებულები სახელმწიფო კანცელარიასთან აქციას სახელწოდებით - „დაგვიცავით თაღლითებისგან“ გამართავენ.
მის: ინგოროყვას #7
საკონტაქტო: აკო ლუკავა - 598997200
15:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, ბაჩო ახალაიას სასამართლო პროცესი გაიმართება.
15:00 საათზე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში „დებატები ევროპაზე“ გაიმართება. ღონისძიებას დაესწრება ევროკავშირის წარმომადგენელი, ასევე, ევროპის სხვადასხვა ქვეყნიდან მეცნიერები და ჟურნალისტები.

Announcement - June 12
At 11:30, Deputy Secretary General Irakli Pavlenishvili will comment on current issues in a question-and-answer format with the media at the office of the United National Movement.
Address: 45 Vazha Pshavela Street, 3rd floor of the Formula Building;
Contact: Makuna Zhvania - 599 43 43 08; Anuka Gabelia - 551 633 644
At 14:00, victims of Sfero Invest will hold a rally under the name "Protect us from scammers" in front of the State Chancellery.
Address: Ingorokva Street #7
Contact: Ako Lukava - 598997200
At 15:00, the trial of former Defense Minister Bacho Akhalaia will be held at the Tbilisi City Court.
At 15:00, a "Debate on Europe" will be held at Ilia State University. The event will be attended by a representative of the European Union, as well as scientists and journalists from various European countries.