11:00 საათზე, „ძლიერი საქართველო ლელოს“ აღმასრულებელი მდივანი, თაზო დათუნაშვილი ცენტრალურ ოფისში ბრიფინგს გამართავს.
თემა: „ქართული ოცნება“ აგრძელებს სოციალური დახმარების სისტემის პოლიტიკური მიზნებისთვის გამოყენებას;
სისტემა, რომელიც სიღარიბის შემცირებას უნდა ემსახურებოდეს, რეალურად მოქალაქეებზე კონტროლისა და მანიპულაციის ინსტრუმენტად არის ქცეული.
11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ტერორისტული აქტის მცდელობაში ბრალდებულ ალეკო ელისაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
12:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში 4 ოქტომბრის საქმეზე ბრალდებული პირების, მარიამ მეყანწიშვილისა და კიდევ რამდენიმე პირის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
13:30 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ყოფილი უფროსის, გრიგოლ ლილუაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.

Announcements - June 16
At 11:00, Tazo Datunashvili, Executive Secretary of the “Strong Georgia Lelo” party, will hold a briefing at the central office.
Topic: “Georgian Dream” continues to use the social assistance system for political purposes;
The system, which should serve to reduce poverty, has actually become an instrument of control and manipulation over citizens.
At 11:00, the trial of Aleko Elisashvili, accused of an attempted terrorist act, will be held at the Tbilisi City Court.
At 12:00, the trial of Mariam Mekantsishvili and several other individuals accused in the October 4 case will be held at the Tbilisi City Court.
At 1:30 PM, the trial of former head of the State Security Service, Grigol Liluashvili, will be held at the Tbilisi City Court.