საქართველოს თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ჩიქოვანი პარიზში ფრანგ კოლეგას შეხვდა
საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, თავდაცვის მინისტრმა ირაკლი ჩიქოვანმა პარიზში ფრანგ კოლეგასთან, კატრინ ვოტრენთან შეხვედრა გამართა.
საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ინფორმაციით, ირაკლი ჩიქოვანმა მას მოწვევისთვის მადლობა გადაუხადა და მსოფლიოში არსებული რთული ვითარების ფონზე, სახელმწიფოებს შორის პარტნიორობისა და თანამშრომლობის მნიშვნელობა აღნიშნა.
„საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა მადლიერება გამოხატა საფრანგეთის მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის ურყევი მხარდაჭერისთვის.
შეხვედრაზე ორ ქვეყანას შორის თავდაცვის სფეროში ნაყოფიერი თანამშრომლობის, მათ შორის, სამთო, განათლებისა და საჰაერო თავდაცვის მიმართულებები მიმოიხილეს და სამომავლო პერსპექტივებზე იმსჯელეს.
შეხვედრას დაესწრნენ საქართველოს თავდაცვის ძალების მეთაურის მოადგილე, გენერალური შტაბის უფროსი – გენერალ-მაიორი ჯონი ტატუნაშვილი, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საფრანგეთის რესპუბლიკაში, ირაკლი ყურაშვილი, სამხედრო ატაშე პოლკოვნიკი მალხაზ მერლანი და პოლკოვნიკი ვასილ კოპეიკინი“, – ნათქვამია საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ინფორმაციაში.

Georgian Deputy Prime Minister and Defense Minister Irakli Chikovani met with his French counterpart Catherine Vautrin in Paris.
According to the Georgian Defense Ministry, Irakli Chikovani thanked him for the invitation and noted the importance of partnership and cooperation between states in the context of the difficult situation in the world.
“The Georgian Defense Minister expressed gratitude for France’s unwavering support for Georgia’s territorial integrity and sovereignty.
The meeting reviewed the areas of fruitful cooperation between the two countries in the defense sector, including mining, education, and air defense, and discussed future prospects.
The meeting was attended by the Deputy Commander-in-Chief of the Georgian Defense Forces, Chief of the General Staff – Major General Joni Tatunashvili, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of France, Irakli Kurashvili, Military Attaché Colonel Malkhaz Merlan and Colonel Vasil Kopeikin,” the Georgian Defense Ministry said in a statement.