4 ოქტომბერს განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით დაკავებული 13 პირის სასამართლო პროცესი 1 კვირით გადაიდო
ათონელის სასახლესთან, 4 ოქტომბერს განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით დაკავებული 13 პირის სასამართლო პროცესი 1 კვირით გადაიდო.
ირკვევა, რომ დაკავებულების ნაწილმა პროკურატურას საპროცესო შეთანხმების მოთხოვნით მიმართეს.
შესაბამისად, ადვოკატებმა პროცესის გადადების შუამდგომლობა დააყენეს, რათა პროკურატურისგან საპროცესო შეთანხმებასთან დაკავშირებით პოზიცია გახდეს ცნობილი.
სხდომა 24 ივნისს, 11:00 საათზე ჩატარდება.
ცნობისთვის, 4 ოქტომბერს, ათონელის სასახლესთან განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით დაკავებულ 13 პირს - კახაბერ კვაჭანტირაძეს, სიმონ მახარაძეს, გია თოლორაიას, ავთანდილ თოფჩიშვილს, მიხეილ თოლორაიას, იური ლომიძეს, გიორგი ტალახაძეს, დავით გიუნაშვილს, საბა კორძაიას, გიორგი კირვალიძეს, კობა ეპიტაშვილს, მანუჩარ მიქელაძეს და ბექა მაჭავარიანს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-222-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ა“ ქვეპუნქტით წარედგინათ, რაც სტრატეგიული და განსაკუთრებული მნიშვნელობის ობიექტების ხელში ჩაგდების და ბლოკირების მცდელობას გულისხმობს ჩადენილს ჯგუფურად. მათ ბრალდება სსსკ-ის 225-ე მუხლის მეორე ნაწილითაც აქვს წარდგენილი, რაც ჯგუფურ ძალადობაში მონაწილეობას გულისხმობს.

Trial of 13 people arrested in connection with the events of October 4 postponed for 1 week
The trial of 13 people arrested in connection with the events of October 4 near the Atoneli Palace has been postponed for 1 week.
It turns out that some of the detainees have applied to the prosecutor's office with a request for a plea agreement.
Accordingly, the lawyers have filed a motion to postpone the trial so that the prosecutor's office's position on the plea agreement becomes known.
The hearing will be held on June 24 at 11:00.
For your information, on October 4, 13 people detained in connection with the events that took place near the Atoneli Palace - Kakhaber Kvachantiradze, Simon Makharadze, Gia Toloraia, Avtandil Topchishvili, Mikheil Toloraia, Iuri Lomidze, Giorgi Talakhadze, Davit Giunashvili, Saba Kordzaia, Giorgi Kirvalidze, Koba Epitashvili, Manuchar Mikeladze and Beka Machavariani - were charged under Article 19-222, Part 2, Subparagraph “a” of the Criminal Code of Georgia, which implies an attempt to seize and block objects of strategic and special importance committed as a group. They have also been charged under Part 2 of Article 225 of the Criminal Code of Georgia, which involves participation in group violence.