20-21 ივნისს ბათუმში „ზაფხულის ფესტივალი“ ჩატარდება
20-21 ივნისს, ბათუმში ზაფხულის ტურისტული სეზონი „ზაფხულის ფესტივალით“ ოფიციალურად გაიხსნება. ფესტივალი ტრადიციულად ანბანის კოშკის მიმდებარედ გაიმართება და მასზე დასწრება მსურველებს უფასოდ შეეძლებათ. ულამაზესი საზაფხულო დეკორაციებითა და ინსტალაციებით მოირთვება საფესტივალე სივრცე, სადაც სტუმრების განწყობაზე მოწვეული და ადგილობრივი ბენდები იზრუნებენ. ფესტივალის ფარგლებში გაიმართება გამოფენა-გაყიდვაც, რომელშიც 150-მდე მეწარმის  ხელნაკეთი ნივთები და პროდუქტები იქნება წარმოდგენილი. ორი დღის განმავლობაში ფესტივალის ტერიტორიაზე 10-ზე მეტი ლაუნჯი და კაფე-ბარი იფუნქციონირებს, რომლებიც სტუმრებს საზაფხულო მენიუს შესთავაზებენ. „ზაფხულის ფესტივალის“ სტუმრებს საშუალება ექნებათ გაერთონ,  დაისვენონ და მრავალფეროვან მუსიკალურ შოუს დაესწრონ.
„ზაფხულის ფესტივალის“ სცენა ორივე დღეს 17:00 საათიდან ადგილობრივ და მოწვეულ ბენდებს დაეთმობა. მათ შორის იქნება:  ბენდი „ურსა“, „კახაბერი და ხანუმები“, „MIX2RA”,  თიკა ბალანჩინი და „New One”, „ემოცია“, 4 up, „ლათინო ორკესტრალი“, SEENთეზი, ჯგუფი 1/4 და ლინდა ადამია, ,,La Fiesta”, ,,Why Not”  და ,,Ocean Drive”. ფესტივალს დიჯეები DJ Guri de Sal და DJ ბენე დაასრულებენ.

Batumi to host “Summer Festival” on June 20-21
On June 20-21, the summer tourist season in Batumi will officially open with the “Summer Festival”. The festival will traditionally be held near the Alphabet Tower and will be free for those wishing to attend. The festival space will be decorated with beautiful summer decorations and installations, where invited and local bands will take care of the mood of the guests. An exhibition-sale will also be held as part of the festival, in which handmade items and products from about 150 entrepreneurs will be presented. Over 10 lounges and cafe-bars will operate on the festival territory for two days, offering guests a summer menu. Guests of the “Summer Festival” will have the opportunity to have fun, relax and attend a variety of musical shows.
The stage of the “Summer Festival” will be dedicated to local and invited bands from 17:00 on both days. Among them will be: the band “Ursa”, “Kakhaberi da Khanumebi”, “MIX2RA”, Tika Balanchine and “New One”, “Emotsia”, 4 up, “Latino Orchestra”, SEEN Thesis, Group 1/4 and Linda Adamia, ,,La Fiesta”, ,,Why Not” and ,,Ocean Drive”. The festival will be closed by DJs DJ Guri de Sal and DJ Bene.