11:00 საათზე, ბიზნესმენ არსენ კუტალაძის თვითმკვლელობამდე მიყვანის საქმეზე, არსენ კუტალაძის ოჯახი და უფლებადამცველები სამართალდამცავი ორგანოების კოორდინაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრ მამუკა მდინარაძეს მიმართავენ და მთავრობის კანცელარიასთან სპეციალურ განცხადებას გააკეთებენ.
თემა: "გამოძიების ინერტულობა, მფარველები და გავლენები".
მის: ქ. თბილისი, პ. ინგოროყვას ქ. №7
საკონტაქტოა: 599 291202
11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ოპოზიციონერი პოლიტიკოსის ალეკო ელისაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე ბრალდებული პოლიტიკოსების სასამართლო პროცესი გაიმართება.
11:30 საათზე, "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" ოფისში პარტიის ლიდერი, ლაშა ფარულავა, მედიასთან კითხვა პასუხის ფორმატში, მიმდინარე თემებს უპასუხებს.
მის: ვაჟა ფშაველას 45, ტვ "ფორმულას" შენობა სართული - 3
14:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში სუს-ის ყოფილი უფროსის, გრიგოლ ლილუაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.

Announcement - June 18
At 11:00, on the case of the suicide of businessman Arsen Kutaladze, Arsen Kutaladze's family and human rights defenders will address the State Minister of Georgia for Coordination of Law Enforcement Agencies Mamuka Mdinaradze and make a special statement to the Government Chancellery.
Topic: "Inertia of the investigation, patrons and influences".
Address: Tbilisi, P. Ingorokva St. №7
Contact: 599 291202
At 11:00, the trial of opposition politician Aleko Elisashvili will be held at the Tbilisi City Court.
At 11:00, the trial of politicians accused of the so-called sabotage case will be held at the Tbilisi City Court.
At 11:30, the party leader, Lasha Parulava, will answer current topics with the media in a question-and-answer format at the office of the "United National Movement".
Address: Vazha Pshavela 45, TV "Formula" building, floor - 3
At 14:00, the trial of the former head of the State Security Service, Grigol Liluashvili, will be held at the Tbilisi City Court.