თბილისის პროკურატურაში ტელეკომპანია „ფორმულას“ მიერ გოგა ხაინდრავას მიმართ შესაძლო დანაშაულის ჩადენის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო
თბილისის პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოში ტელეკომპანია „ფორმულას“ მიერ გოგა ხაინდრავას მიმართ შესაძლო დანაშაულის ჩადენის ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება დაიწყო. ამის შესახებ პროკურატურის განცხადებაშია აღნიშნული.
უწყების ცნობით, გოგა ხაინდრავა საგამოძიებო ორგანოში მოწმის სახით გამოიკითხა.
„2026 წლის 16 ივნისს თბილისის პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოში საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 373-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, ცრუ დასმენის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო.
გამოძიების დაწყებას საფუძვლად დაედო კინორეჟისორ გიორგი (გოგა) ხაინდრავას ინტერესების დამცველი ადვოკატების განცხადება ტელეკომპანია „ფორმულას“ მიერ გიორგი (გოგა) ხაინდრავას მიმართ დანაშაულის შესაძლო ჩადენის ფაქტთან დაკავშირებით.
საგამოძიებო ორგანოში მოწმის სახით გამოიკითხა კინორეჟისორი გიორგი (გოგა) ხაინდრავა. ჩატარდება ყველა საჭირო საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედება, რომელთა შედეგების შესახებ საზოგადოებას დამატებით მიეწოდება ინფორმაცია“, – აღნიშნულია განცხადებაში.

The Investigation Department of the Tbilisi Prosecutor's Office has launched an investigation into the possible crime committed by TV Company "Formula" against Goga Khaindrava. This is stated in the statement of the Prosecutor's Office.
According to the agency, Goga Khaindrava was questioned as a witness by the investigative body.
“On June 16, 2026, the Investigation Department of the Tbilisi Prosecutor’s Office launched an investigation into the fact of false eavesdropping under Article 373, Part 1 of the Criminal Code of Georgia.
The investigation was launched based on a statement by lawyers defending the interests of film director Giorgi (Goga) Khaindrava regarding the possible commission of a crime against Giorgi (Goga) Khaindrava by the TV company “Formula”.
Film director Giorgi (Goga) Khaindrava was questioned as a witness by the investigative body. All necessary investigative and procedural actions will be carried out, the results of which will be additionally provided to the public,” the statement states.