თენგიზ შარმანაშვილი ელენე ხოშტარიაზე - წმინდა პრაგმატული მოსაზრებიდან გამომდინარე, ჩვენზე უფრო დიდ გულშემატკივარს მის ჯანმრთელობას ახლა არავინ არა ჰყავს
დავანებოთ ქრისტიანობას, ადამიანის უფლებებს, ჰუმანიზმს და ყველაფერს თავი - წმინდა პრაგმატული მოსაზრებიდან გამომდინარე, ჩვენზე უფრო დიდ გულშემატკივარს მის [ელენე ხოშტარიას] ჯანმრთელობას ახლა არავინ არა ჰყავს, -  ამის შესახებ „ქართული ოცნების” დეპუტატმა, თენგიზ შარმანაშვილმა ჟურნალისტებთან „დროას” ლიდერის, ელენე ხოშტარიას ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე საუბრისას განაცხადა.
„როგორ ფიქრობთ მისი ჯანმრთელობის საკითხით ხელისუფლება უფრო არის დაინტერესებული, თუ მისი ახლობლები და პარტია? მას რომ რამე დაემართოს, თქვენ წარმოგიდგენიათ რამხელა კრახი იქნება ეს ხელისუფლებისთვის? ასე რომ, მას ჩვენზე დიდი გულშემატკივარი ახლა არა ჰყავს. არაფერს არ დააკლებენ და ეს განცხადება იყო ზუსტად. დავანებოთ ქრისტიანობას, ადამიანის უფლებებს, ჰუმანიზმს და ყველაფერს თავი - წმინდა პრაგმატული მოსაზრებიდან გამომდინარე, ჩვენზე უფრო დიდ გულშემატკივარს მის ჯანმრთელობას ახლა არავინ არა ჰყავს. ხელისუფლებაში არავინ დაუშვებს, თუნდაც პრაგმატული მოსაზრებების გამო, რომ მას რაიმე დაემართოს. ასე რომ, ყველა ეს განცხადება, რომ ყალბია, იმთავითვე უნდა ჩანდეს. ჩვენზე დიდი ინტერესი მისი ჯანმრთელობის გამო ვის უნდა ჰქონდეს ახლა დედამიწაზე? არავის”, - განაცხადა თენგიზ შარმანაშვილმა.

Tengiz Sharmanashvili on Elene Khoshtaria - Based on a purely pragmatic opinion, no one has a bigger fan of her health than us right now
Let's leave Christianity, human rights, humanism and everything else aside - based on a purely pragmatic opinion, no one has a bigger fan of her [Elene Khoshtaria] health than us right now, - Georgian Dream MP Tengiz Sharmanashvili stated this to journalists while talking about the health condition of Droa leader Elene Khoshtaria.
"Do you think the government is more interested in his health, or his relatives and party? If something were to happen to him, can you imagine how big a blow it would be for the government? So, he doesn't have a bigger fan base than us right now. They won't let anything go, and this statement was accurate. Let's leave aside Christianity, human rights, humanism, and everything else - based on purely pragmatic considerations, no one has a bigger fan base than us for his health right now. No one in power, even if it's just for pragmatic considerations, will allow something to happen to him. So, all these statements should be obvious from the start that they are false. Who on earth should have a bigger interest in his health than us right now? Nobody," said Tengiz Sharmanashvili.