რეზოლუციის ნაწილი იკითხება, როგორც რევოლუციური სცენარის ახალი მიმართულება, რადგან ძველმა ვერცერთმა მიმართულებამ ვერ გაამართლა -  გია ვოლსკი
რეზოლუციის ნაწილი იკითხება, როგორც რევოლუციური სცენარის ახალი მიმართულება, რადგან ძველმა ვერცერთმა მიმართულებამ ვერ გაამართლა. უნდა დაისაჯოს ყველა ის, ვისაც არ უნდა, მარტა კოსის, კუბილიუსის თუ იუკნევიჩიანეს მითითებებს დაუჯეროს, – ამის შესახებ პარლამენტის პირველმა ვიცე-სპიკერმა, გია ვოლსკიმ განაცხადა.
„ყველაზე შემაშფოთებელია ის, რომ საზოგადოების დაპირისპირების სცენარი დღის წესრიგიდან არ მოხსნილა. რუსთაველის გამზირზე ამაზე ევროპელი საგარეო საქმეთა მინისტრები საუბრობდნენ. რეზოლუციით, მათი მიზანი დაპირისპირების სცენარის განვითარებაა, მაგრამ ახლა ამას უკვე დახვეწილი წესით და ფორმით აკეთებენ, რაც გულისხმობს არა მხოლოდ ადამიანების სეგრეგაციას, არამედ დაპირისპირების ახალი ფორმატების შექმნას“, – განაცხადა ვოლსკიმ.

Part of the resolution reads as a new direction of the revolutionary scenario, because none of the old directions have been successful - Gia Volski
Part of the resolution reads as a new direction of the revolutionary scenario, because none of the old directions have been successful. All those who do not want to believe the instructions of Marta Kos, Kubilius or Yukneviciani should be punished, - said the First Vice-Speaker of the Parliament, Gia Volski.
"The most worrying thing is that the scenario of public confrontation has not been removed from the agenda. European foreign ministers were talking about this on Rustaveli Avenue. With the resolution, their goal is to develop a scenario of confrontation, but now they are already doing it in a sophisticated manner and form, which implies not only the segregation of people, but also the creation of new formats of confrontation," - said Volski.