ბრიფინგის შემდეგ ჩემთან იყო კომუნიკაცია ციხის ადმინისტრაციის მხრიდან, ჯერ არანაირი კონკრეტული ნაბიჯები არ გადადგმულა - ელენე ხოშტარია
პატიმრობაში მყოფი „კოალიცია ცვლილებებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერი ელენე ხოშტარია სოციალურ ქსელში წერს.
„ძალიან ვწუხვარ, რომ ჩემ გამო ღირსეული ადვოკატი, ჩვენთვის ყველასთვის საამაყო ადამიანი შოთა თუთბერიძე, მორიგ ჯერზე, სრულიად უსამართლოდ გახდა რეჟიმის თავდასხმის მსხვერპლი.
რა თქმა უნდა, ახალი არ არის ამ რეჟიმის პირობებში, როდესაც სიმართლის მთქმელ ადამიანს თავს ესხმიან, მაგრამ მაინც გასაოცარია, თუ რა ადვილად იტყუება ადამიანი, როდესაც თავის დაძვრენას ცდილობს. საცოდავი საყურებელია.
ხაზგასმით მინდა ვთქვა, რომ პასუხს ვაგებ ყველა სიტყვაზე, რომელიც შოთამ ბრიფინგზე თქვა. რეჟიმთან რაიმე დისკუსიაში შესვლის კი, არანაირი სურვილი არ მაქვს.
და ბოლოს, მეგობრებო, როგორც გუშინ შეგატყობინეთ, ბრიფინგის შემდეგ ჩემთან იყო კომუნიკაცია ციხის ადმინისტრაციის მხრიდან. ჯერ არანაირი კონკრეტული ნაბიჯები არ გადადგმულა, არც მკურნალ ექიმთან ყოფილა შეხვედრა, მაგრამ დამპირდნენ რომ იქნება. როგორც კი მკურნალობის რეალური გეგმა შედგება, რა თქმა უნდა, საზოგადოებას ვაცნობებ,“ - წერს ხოშტარია.
ცნობისთვის, ადვოკატმა შოთა თუთბერიძემ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, რომ „კოალიცია ცვლილებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერის, ელენე ხოშტარიას ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამძიმდა. როგორც მან აღნიშნა, ელენე ხოშტარიას სახსრების ძლიერი ტკივილი აქვს, მოძრაობის გაძნელება, რის გამოც ვერ ახერხებს ზოგჯერ წერას და გადაადგილებისას ყავარჯენი სჭირდება.
მოგვიანებით განცხადება გაავრცელა სპეციალურმა პენიტენციურმა სამსახურმა და აღნიშნა, რომ „ელენე ხოშტარია უზრუნველყოფილია ყველა შესაბამისი პირობით და შეუფერხებლად სარგებლობს ყველა, მათ შორის, სამედიცინო სერვისით“.

After the briefing, I was contacted by the prison administration, but no concrete steps have been taken yet - Elene Khoshtaria
Elene Khoshtaria, one of the leaders of the "Coalition for Change" who is in prison, writes on social media.
“I am very sorry that because of me, a worthy lawyer, a person of pride for all of us, Shota Tutberidze, has once again become a completely unjust victim of the regime’s attack.
Of course, it is not new under this regime when a person who tells the truth is attacked, but it is still amazing how easily a person lies when trying to defend themselves. It is pathetic to watch.
I would like to emphasize that I am responsible for every word that Shota said at the briefing. I have no desire to enter into any discussion with the regime.
And finally, friends, as I informed you yesterday, after the briefing, I was contacted by the prison administration. No concrete steps have been taken yet, nor has there been a meeting with the treating doctor, but they promised that there will be. As soon as a real treatment plan is drawn up, I will of course inform the public,” Khoshtaria writes.
For your information, lawyer Shota Tutberidze stated at a press conference that the health condition of one of the leaders of the Coalition for Change, Elene Khoshtaria, has worsened. As he noted, Elene Khoshtaria has severe joint pain, difficulty moving, which is why she is sometimes unable to write and needs crutches to move around.
Later, the Special Penitentiary Service issued a statement, noting that “Elene Khoshtaria is provided with all appropriate conditions and is enjoying all services, including medical services, without any hindrance.”