ყველანაირი ფასი აქვს დაკარგული ევროპარლამენტის რეზოლუციებს - ირაკლი კობახიძე
ყველანაირი ფასი აქვს დაკარგული ევროპარლამენტის რეზოლუციებს. ქართველ ხალხს საერთოდ არ აინტერესებს ეს რეზოლუციები, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ტაჯიკეთში ქართველ ჟურნალისტებს განუცხადა.
როგორც მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, ქართული საზოგადოება იმსახურებს სამართლიან დამოკიდებულებას ევროპული ბიუროკრატიისგან, ევროპარლამენტისგან.
„უკვე აღარც მახსოვს მერამდენე რეზოლუცია დამტკიცდა. ქართველ ხალხს საერთოდ არ აინტერესებს ეს რეზოლუციები. ერთი საინტერესო დეტალი ის არის, რომ პირდაპირ დისკრიმინაცია ჩანს ამ რეზოლუციაში, დისკრიმინაციული მოთხოვნა. ისინი აცხადებენ, რომ მხოლოდ აგენტურას უნდა შეუნარჩუნდეს უვიზო რეჟიმი ევროკავშირთან. რა თქმა უნდა, ეს არ არის ჯანსაღი მიდგომა ქართველი ხალხის მიმართ. ქართული საზოგადოება იმსახურებს სამართლიან დამოკიდებულებას ევროპული ბიუროკრატიისგან, ევროპარლამენტისგან, თუმცა ვხედავთ, რომ დრეს არის განსხვავებული მიდგომები ჩამოყალიბებული. არ შეიძლება, მხოლოდ აგენტურას დაუტოვონ უვიზო რეჟიმი“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

The lost European Parliament resolutions have all kinds of value - Irakli Kobakhidze
The lost European Parliament resolutions have all kinds of value. The Georgian people are not interested in these resolutions at all, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told Georgian journalists in Tajikistan.
As the head of government noted, Georgian society deserves a fair attitude from the European bureaucracy, from the European Parliament.
"I don't even remember how many times a resolution was approved. The Georgian people are not interested in these resolutions at all. One interesting detail is that there is direct discrimination in this resolution, a discriminatory demand. They claim that only the agency should maintain a visa-free regime with the European Union. Of course, this is not a healthy approach towards the Georgian people. Georgian society deserves a fair attitude from the European bureaucracy, from the European Parliament, although we see that different approaches have been formed. It is impossible to leave the visa-free regime only to the agency," said Irakli Kobakhidze.