11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე ბრალდებული 8 პოლიტიკოსის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში სუს-ის ყოფილი უფროსის, გრიგოლ ლილუაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
13:00 საათზე, პოლიტიკური პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ ცენტრალურ ოფისში, პარტიის ლიდერი კახა ძაგანია პრესკონფერენციას გამართავს.
თემა: პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ ღია წერილი ევროკავშირის უმაღლეს წარმომადგენელს საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში კაია კალასს.
მის: ი. ჭავჭავაძის გამზირი 5 - ლიზიკო ქავთარაძის 1; სადარბაზო 2; სართული 4
საკონტაქტო: 579 95 76 65
17:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერის, ლევან ხაბეიშვილის თავდასხმაში ბრალდებულ გდდ-ს თანამშრომლების სასამართლო პროცესი გაიმართება.

Announcement - July 14
At 11:00, the trial of 8 politicians accused of the so-called sabotage case will be held at the Tbilisi City Court.
At 11:00, the trial of the former head of the State Security Service, Grigol Liluashvili, will be held at the Tbilisi City Court.
At 13:00, the party leader Kakha Dzagania will hold a press conference at the central office of the political party "Left Alliance".
Topic: Open letter of the party "Left Alliance" to the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Kaia Kalas.
Address: I. Chavchavadze Avenue 5 - Liziko Kavtaradze 1; Entrance 2; Floor 4
Contact: 579 95 76 65
At 17:00, the trial of the GDD employees accused of attacking Levan Khabeishvili, one of the leaders of the United National Movement, will be held at the Tbilisi City Court.