უცხო ქვეყნის 113 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად უცხო ქვეყნის 113 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
შსს-ს ცნობით, მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა თურქეთის, ინდოეთის, რუსეთის, თურქმენეთის, ბანგლადეშის, ნიგერიის, აზერბაიჯანის, ჩინეთის, უზბეკეთის, სუდანის, კენიის, პარაგვაის, ფილიპინების, იორდანიის, უგანდის, ლიბანის და სხვა სახელმწიფოების, ჯამში, 113 მოქალაქე.
უახლესი სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, მიმდინარე წელს საქართველოდან უკვე გაძევებულია 2 203 არალეგალი მიგრანტი, რაც 2025 წლის ჯამურ მაჩვენებელს 70%-ით აღემატება.

113 Foreign Citizens Deported from Georgia
As a result of the measures taken in recent days by the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs in close coordination with the relevant units of the Ministry, 113 foreign citizens were deported from Georgia.
According to the Ministry of Internal Affairs, as a result of the complex measures taken by the Migration Department, a total of 113 citizens of Turkey, India, Russia, Turkmenistan, Bangladesh, Nigeria, Azerbaijan, China, Uzbekistan, Sudan, Kenya, Paraguay, the Philippines, Jordan, Uganda, Lebanon and other states were deported from the country.
In accordance with the current legislation, the deported persons were banned from entering the country.
According to the latest statistical data, 2,203 illegal migrants have already been expelled from Georgia this year, which is 70% higher than the total for 2025.