ევროპულმა ბიუროკრატიამ დაამკვიდრა სიცრუის სრულიად ახალი სტანდარტი, რაც ძალიან დასანანი და სამწუხაროა, ეუთოს ბოლო რეზოლუციაც ევროპული ბიუროკრატიის მიერ დადგენილი სტანდარტის კიდევ ერთი გამოხატულებაა - ირაკლი კობახიძე
დღეს უკვე რა არის ევროპული სტანდარტი, ამაზე საუბარი ძალიან რთულია, გამომდინარე იქიდან, რომ ევროპულმა ბიუროკრატიამ დაამკვიდრა სიცრუის სრულიად ახალი სტანდარტი, რაც არის ძალიან დასანანი და ძალიან სამწუხარო, ეუთოს ბოლო რეზოლუციაც არის ამ ახალი ევროპული ბიუროკრატიის მიერ დადგენილი სტანდარტის კიდევ ერთი გამოხატულება, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს ბათუმში განუცხადა.
მისივე თქმით, ტრადიციულ ევროპულ სტანდარტებს ეს დოკუმენტი არაფრით არ აკმაყოფილებს.
„სწორედ ეს პრობლემები ქმნის საბოლოო ჯამში მრავალი ტიპის გართულებას ევროპაში, როგორც იდენტობის კუთხით – თქვენ იცით რა მძიმე ტენდენციებია ევროპაში იდენტობის შენარჩუნების კუთხით, ასევე ეკონომიკური თვალსაზრისით. ევროპაში არის ძალიან მძიმე ტენდენციები და სწორედ ასეთი არასწორი მიდგომების, მათ შორის უსამართლობის, ორმაგი სტანდარტების შედეგია ის უარყოფითი ტენდენციები, რომელსაც ვხედავთ ჩვენ ევროპის მასშტაბით,“- აღნიშნა პრემიერმა.

The European bureaucracy has established a completely new standard of lies, which is very regrettable and sad, the latest OSCE resolution is also another expression of the standard established by the European bureaucracy - Irakli Kobakhidze
It is very difficult to talk about what the European standard is today, given that the European bureaucracy has established a completely new standard of lies, which is very regrettable and sad, the latest OSCE resolution is also another expression of the standard established by this new European bureaucracy, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists in Batumi.
According to him, this document does not meet traditional European standards at all.
"It is precisely these problems that ultimately create many types of complications in Europe, both in terms of identity - you know what serious trends there are in Europe in terms of preserving identity, as well as in terms of economics. There are very serious trends in Europe, and it is precisely such incorrect approaches, including injustice and double standards, that are the result of the negative trends that we see across Europe," the Prime Minister noted.