11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე ბრალდებული 8 პოლიტიკოსის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
11:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის ერთ-ერთი სამმართველოს უფროსის და ასევე, „ქართუ ჯგუფის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის ყოფილი ხელმძღვანელის გიორგი უძილაურის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
12:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოსთან ალეკო ელისაშვილის ადვოკატები გიორგი რეხვიაშვილი და არჩილ ჩოფიკაშვილი პრესკონფერენციას გამართავენ.
თემა: „რატომ გადადო სასამართლომ განუსაზღვრელი ვადით „ძაღლების საქმეზე" სასამართლო განხილვები არარსებული მტკიცებულებების გამოკვლევის ეტაპზე?
სად არიან „ძაღლების საქმის“ მთავარი მოწმე ძაღლები და რატომ ვეღარ აგრძელებს პროკურატურა და სასამართლო პროცესს, რომელიც საგანგებოდ იკერებოდა „ქართული ოცნების“ პოლიტიკური ოპონენტის წინააღმდეგ?“
16:00 საათზე, თბილისის საქალაქო სასამართლოში სუს-ის ყოფილი უფროსის, გრიგოლ ლილუაშვილის სასამართლო პროცესი გაიმართება.

Announcement - July 16
At 11:00, the trial of 8 politicians accused of the so-called sabotage case will be held at the Tbilisi City Court.
At 11:00, the trial of Giorgi Udzilauri, the head of one of the departments of the Ministry of Finance's Investigation Service and also the former head of the Cartu Group's Public Relations Service, will be held at the Tbilisi City Court.
At 12:00, Aleko Elisashvili's lawyers Giorgi Rekhviashvili and Archil Chopikashvili will hold a press conference at the Tbilisi City Court.
Topic: "Why did the court postpone the trial of the "Dogs Case" indefinitely at the stage of examining non-existent evidence?"
Where are the dogs, the main witnesses in the “dog case,” and why can’t the prosecutor’s office and the court continue the trial, which was specially planned against the political opponent of the Georgian Dream?”
At 4:00 PM, the trial of the former head of the State Security Service, Grigol Liluashvili, will be held at the Tbilisi City Court.