პოზიციებს არ ვიცვლი იმის მიხედვით, თუ როგორ იცვლება ტრენდი პოლიტიკაში - გიორგი უძილაური
თბილისის საქალაქო სასამართლოში, დღეს, ჯაშუშობის ბრალდებით დაკავებული გიორგი უძილაურის პროცესი გაიმართა. TV პირველის ცნობით დღევანდელ სასამართლო სხდომაზე მხარეებმა შესავალი სიტყვები წარმოთქვეს. ასევე, ბრალდების მხარემ დააფიქსირა, რომ მტკიცებულებები აქვს, ხოლო დაცვის მხარემ დააფიქსირა, რომ მტკიცებულებები არ აქვს.
"ქართუ ჯგუფის" საზოგადოებასთან ურთიერთობის ყოფილი ხელმძღვანელის ადვოკატის, ბექა გულედანის განცხადებით, გიორგი უძილაური თავს კვლავ უდანაშაულოდ ცნობს.
უფლებადამცველი განმარტავს, რომ გიორგი უძილაურმა სასამართლოში განაცხადა: "პოზიციებს არ ვიცვლი იმის მიხედვით, თუ როგორ იცვლება ტრენდი პოლიტიკაში".
„დღეს იყო არსებითი განხილვის პირველი სხდომა. მხარეებმა თქვეს შესავალი სიტყვები. ბრალდების მხარემ დააფიქსირა, რომ მტკიცებულებები გვაქვსო. დაცვის მხარემ დააფიქსირა, რომ არ გვაქვს მტკიცებულებები.
გიორგი, როგორც ადრე, თავს დამნაშავედ არ ცნობს. ასევე თქვა, რომ "მე რომ ჯაშუში ვყოფილიყავი, კონტრდაზვერვა კი არ დამაკავებდა, არამედ დამამუშავებდაო", ასევე თქვა, მე პოზიციებს არ ვიცვლიო იმის მიხედვით, თუ როგორ იცვლება ტრენდი პოლიტიკაშიო.
არავინ არ იცის, ამ კონვერტში რა იდო, თანხა იქ არ დებულა. ეს გამოძიებამ დაადგინოს, რა თანხა იყო, თუ რა იყო. ასევე, საქმეში არანაირი დაშიფრული მასალები არ არის," - განაცხადა ბექა გულედანმა.
• შეგახსენებთ, რომ საქმეს გრიფი ადევს, შესაბამისად პროცესები დახურულია.
გიორგი უძილაურს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 314-ე მუხლის პირველი ნაწილით (ჯაშუშობა) აქვს წარდგენილი.

I will not change my position depending on how the trend in politics changes - Giorgi Udzilauri
Today, the trial of Giorgi Udzilauri, who was arrested on charges of espionage, was held at the Tbilisi City Court. According to TV Pirveli, the parties made introductory statements at today's court session. Also, the prosecution stated that it has evidence, while the defense stated that it does not have evidence.
According to the lawyer of the former head of public relations of "Cartu Group", Beka Guledani, Giorgi Udzilauri still claims innocence.
The human rights defender explains that Giorgi Udzilauri stated in court: "I will not change my position depending on how the trend in politics changes."
"Today was the first session of the substantive hearing. The parties made introductory statements. The prosecution stated that we have evidence. The defense stated that we do not have evidence.
Giorgi, as before, does not plead guilty. He also said that "if I were a spy, counterintelligence would not have arrested me, but would have processed me," and he also said that I do not change my positions depending on how the trend in politics changes.
No one knows what was in this envelope, no money was put there. It is up to the investigation to determine how much money there was, or what it was. Also, there are no encrypted materials in the case," - said Beka Guledani.
• We would like to remind you that the case is under investigation, therefore the proceedings are closed.
Giorgi Udzilauri has been charged under Part 1 of Article 314 of the Criminal Code of Georgia (espionage).