საქართველოს ცალკეულ რაიონში, შედარებით მაღალი ტემპერატურის ფონზე, მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექთან ერთად
გარემოს ეროვნული სააგენტო 21-23 ივლისს საქართველოში მოსალოდნელი ამინდის შესახებ ინფორმაციას ავრცელებს.
სინოპტიკოსების პროგნოზით, უახლოეს დღეებში საქართველოს ცალკეულ რაიონში, შედარებით მაღალი ტემპერატურის ფონზე, მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექთან ერთად.
თბილისში შესაძლოა, მცირე ხანმოკლე წვიმა ელჭექით აღინიშნოს. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +31, +33 გრადუსი დაფიქსირდება.
სანაპირო რაიონებში (ბათუმი, ქობულეთი, ანაკლია, ფოთი): თბილი და უმეტესად უნალექო ამინდია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +27, +29 გრადუსი დაფიქსირდება.
დასავლეთ საქართველოს დაბლობ რაიონებში (ზესტაფონი, ქუთაისი, სამტრედია, ზუგდიდი, მარტვილი, ოზურგეთი): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +30, +32 გრადუსი დაფიქსირდება.
დასავლეთ საქართველოს მთიან რაიონებში (ამბროლაური, ონი, ცაგერი, შოვი, ჭიათურა, საჩხერე, ხულო, რიკოთის უღელტეხილი): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +30, +32 გრადუსი დაფიქსირდება.
დასავლეთ საქართველოს მაღალმთიან რაიონებში (მესტია, ბახმარო): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +27, +29 გრადუსი დაფიქსირდება.
ქართლში (რუსთავი, ბოლნისი, მარნეული, გარდაბანი, გორი, ცხინვალი): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +31, +33 გრადუსი დაფიქსირდება.
კახეთში (საგარეჯო, თელავი, გურჯაანი, სიღნაღი, ლაგოდეხი, ყვარელი, ახმეტა, დედოფლისწყარო): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +31, +33 გრადუსი დაფიქსირდება.
აღმოსავლეთ საქართველოს მთიან რაიონებში (ახალციხე, ბორჯომი, დუშეთი, თიანეთი, ფასანაური): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +28, +30 გრადუსი დაფიქსირდება.
აღმოსავლეთ საქართველოს მაღალმთიან რაიონებში (ახალქალაქი, წალკა, ბაკურიანი, გუდაური, ომალო): ზოგან ხანმოკლე წვიმა და ელჭექია მოსალოდნელი. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +23, +25 გრადუსი დაფიქსირდება.

In some regions of Georgia, against the backdrop of relatively high temperatures, short rain with thunderstorms is expected
The National Environmental Agency is releasing information about the weather expected in Georgia on July 21-23.
According to forecasters, in some regions of Georgia, against the backdrop of relatively high temperatures, short rain with thunderstorms is expected in the coming days.
In Tbilisi, light short rain with thunderstorms may be observed. The air temperature will be +31, +33 degrees during the day.
In coastal regions (Batumi, Kobuleti, Anaklia, Poti): Warm and mostly precipitation-free weather is expected. The air temperature will be +27, +29 degrees during the day.
In the lowland regions of Western Georgia (Zestafoni, Kutaisi, Samtredia, Zugdidi, Martvili, Ozurgeti): Short rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +30, +32 degrees during the day.
In the mountainous regions of Western Georgia (Ambrolauri, Oni, Tsageri, Shovi, Chiatura, Sachkhere, Khulo, Rikoti Pass): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +30, +32 degrees during the day.
In the mountainous regions of Western Georgia (Mestia, Bakhmaro): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +27, +29 degrees during the day.
In Kartli (Rustavi, Bolnisi, Marneuli, Gardabani, Gori, Tskhinvali): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +31, +33 degrees during the day.
In Kakheti (Sagarejo, Telavi, Gurjaani, Sighnaghi, Lagodekhi, Kvareli, Akhmeta, Dedoplistskaro): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +31, +33 degrees during the day.
In the mountainous regions of Eastern Georgia (Akhaltsikhe, Borjomi, Dusheti, Tianeti, Pasanauri): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +28, +30 degrees during the day.
In the high-mountainous regions of Eastern Georgia (Akhalkalaki, Tsalka, Bakuriani, Gudauri, Omalo): Short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The air temperature will be +23, +25 degrees during the day.