სტიქიით დაზარალებულ სიღნაღის სოფელ ერისიმედში ინფრასტრუქტურული პროექტები იწყება
სტიქიით დაზარალებული სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ერისიმედში აღდგენითი და ინფრასტრუქტურული პროექტები ეტაპობრივად განხორციელდება.
ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე ილია ბეგიაშვილი, მელიორაციის გენერალური დირექტორი გიგლა თამაზაშვილი, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე დავით კვინიკაძე და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები სოფლის მოსახლეობას შეხვდნენ, მათი საჭიროებები მოისმინეს და დაგეგმილი სამუშაოების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს.
შეხვედრაზე განიხილეს სოფელში არსებული მდგომარეობა მას შემდეგ, რაც სტიქიით გამოწვეულმა წყალდიდობამ ერისიმედი მნიშვნელოვნად დააზარალა. წყალდიდობის შედეგად დაიტბორა საცხოვრებელი სახლები, ეზოები და დაზიანდა სოფლის ინფრასტრუქტურა.
ხელისუფლების წარმომადგენლებმა მოსახლეობისგან უშუალოდ მოისმინეს არსებული საჭიროებები და დეტალურად ისაუბრეს იმ ღონისძიებებზე, რომლებიც სოფლის აღდგენისა და განვითარების მიზნით განხორციელდება.
შეხვედრაზე მოსახლეობას მიაწოდეს ინფორმაცია დაგეგმილი პროექტების შესახებ, მათ შორის, ახალი სკოლისა და საბავშვო ბაღის მშენებლობაზე და სხვა ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე.
მთავრობის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერა და ერისიმედის ინფრასტრუქტურის სრულფასოვანი აღდგენა სახელმწიფოს ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. მათი განცხადებით, დაგეგმილი პროექტები ეტაპობრივად განხორციელდება, რაც სოფლის უსაფრთხოებისა და განვითარების მნიშვნელოვან წინაპირობას შექმნის.

Infrastructure projects begin in the disaster-hit village of Erisimedi in Sighnaghi
Reconstruction and infrastructure projects will be implemented in stages in the disaster-hit village of Erisimedi in Sighnaghi Municipality.
First Deputy Minister of Infrastructure Ilia Begiashvili, Director General of Land Reclamation Gigla Tamazashvili, Deputy Executive Director of the Municipal Development Fund David Kvinikadze and local government representatives met with the village population, listened to their needs and provided information about the planned works.
The meeting discussed the current situation in the village after the flood caused by the disaster significantly damaged Erisimedi. As a result of the flood, residential houses, yards and the village infrastructure were flooded.
Government representatives heard directly from the population about the existing needs and discussed in detail the measures that will be implemented for the restoration and development of the village.
At the meeting, the population was provided with information about planned projects, including the construction of a new school and kindergarten, and other infrastructure projects.
Government representatives noted that supporting the affected population and fully restoring the infrastructure of Erisimedi is one of the main priorities of the state. According to them, the planned projects will be implemented in stages, which will create an important prerequisite for the safety and development of the village.