23 ივლისის საღამოს საათებიდან 24 ივლისის დილამდე საქართველოს უმეტეს ტერიტორიაზე მოსალოდნელია დროგამოშვებით წვიმა, ზოგან ძლიერი
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 23 ივლისის საღამოს საათებიდან 24 ივლისის დილამდე საქართველოს უმეტეს ტერიტორიაზე მოსალოდნელია დროგამოშვებით წვიმა.
მათივე ინფორმაციით, რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, იმერეთის, სამცხე-ჯავახეთის, შიდა ქართლის, ქვემო ქართლის, მცხეთა-მთიანეთის და კახეთის რეგიონების ტერიტორიაზე ზოგან ძლიერი. ამასთან, შესაძლებელია ელჭექი, სეტყვა და ქარის გაძლიერება.
„მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა შესაძლებელია მდინარეებზე წყლის დონეების მატება, პატარა მდინარეებზე წყალმოვარდნები, ხოლო გორაკ-ბორცვიან და მთიან ზონებში მეწყრულ-ღვარცოფული პროცესების ჩასახვა-გააქტიურება გამოიწვიოს (საფრთხის დონე საშუალო)” - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

From the evening of July 23 to the morning of July 24, scattered rain is expected in most of Georgia, heavy in some places
According to the National Environmental Agency, from the evening of July 23 to the morning of July 24, scattered rain is expected in most of Georgia.
According to them, heavy rain is expected in some places in the territories of Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, Samegrelo-Zemo Svaneti, Imereti, Samtskhe-Javakheti, Shida Kartli, Kvemo Kartli, Mtskheta-Mtianeti and Kakheti regions. In addition, lightning, hail and strong winds are possible.
"Expected heavy rainfall may cause water levels to rise in rivers, flash floods in small rivers, and the initiation and activation of landslides and mudslides in hilly and mountainous areas (danger level medium)," the information states.