ამოღებულია 16 კილოგრამზე მეტი სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი, დაკავებულია სამი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით სამი პირი დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულები ნარკოტიკული საშუალებების გასაღების დანაშაულებრივ სქემებში იყვნენ ჩართული, კერძოდ, ისინი სხვადასხვა ინტერნეტაპლიკაციისა და სოციალური ქსელების მეშვეობით, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, კონკრეტულ ადგილებზე ათავსებდნენ ნარკოტიკულ საშუალებებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე სხვადასხვა ადგილიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: 14 კილოგრამამდე გამომშრალი „მარიხუანა“, ერთ კილოგრამამდე „ჰაშიში“, ერთ კილოგრამამდე ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება და „მეთადონი“.
დაკავებულებს შორის არის პირი, რომლის მხილების მიზნით სამართალდამცველებმა მის სახელზე გამოგზავნილი ამანათის ჩანაცვლება განახორციელეს და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად პოლიციის მიერ ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.

Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested three people on charges of facilitating the illegal purchase, storage and sale of a particularly large amount of narcotics.
The investigation revealed that the defendants were involved in criminal schemes for the sale of narcotics, in particular, they placed narcotics in specific places for the purpose of further sale through various Internet applications and social networks.
As a result of searching the defendants' personal and residential homes, as well as from various places, law enforcement officers seized as evidence a particularly large amount of narcotics prepared for sale, including: up to 14 kilograms of dried "marijuana", up to one kilogram of "hashish", up to one kilogram of a new psychoactive substance and "methadone".
Among the detainees is a person, in order to expose him, law enforcement officers replaced a parcel sent to his name and seized a large amount of narcotics as evidence.
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for packaging narcotics.