ჩვენ გვაქვს ძალიან კეთილმეგობრული რჩევა ჩვენი ამერიკელი პარტნიორებისგან, ყურადღება არ მივაქციოთ ჯო უილსონს - შალვა პაპუაშვილმა
ჩვენ გვაქვს ძალიან კეთილმეგობრული რჩევა ჩვენი ამერიკელი პარტნიორებისგან, ყურადღება არ მივაქციოთ ჯო უილსონს, - ამის შესახებ პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა აშშ-ის წარმომადგენელთა პალატის მიერ მიღებულ ეროვნული თავდაცვის ავტორიზაციის აქტთან დაკავშირებით განაცხადა.
როგორც პარლამენტის თავმჯდომარემ აღნიშნა, აშშ თავად გადაწყვეტს, რა შეისწავლოს და მას ჯო უილსონის მოწოდება არ სჭირდება.
„ეს არის აშშ-ის საქმე, რას შეისწავლის. სასაცილოა, როდესაც ჯო უილსონი ფიქრობს, ტრამპის ადმინისტრაციას მისი მოწოდება სჭირდება, რომ შეისწავლოს მსოფლიოს ნებისმიერ კუთხეში იმ ქვეყნების გავლენა, რომელთანაც აშშ კონკურენციაშია. ჩვენ გვაქვს ძალიან კეთილმეგობრული რჩევა ამერიკელი პარტნიორებისგან, ყურადღება არ მივაქციოთ ჯო უილსონს. ცოტა ხნის წინ ეუთო-ში იყო ჯო უილსონი და მისმა დელეგაციის ხელმძღვანელმა თვითმფრინავში აღარ ჩაისვა, ისეთი სასწაულები ჩაიდინა. ჩვენ გვაქვს რჩევა, რომ ყურადღება არ მივაქციოთ, ამიტომ ყურადღებას ნუ მივაქცევთ ამ ადამიანს. სხვა ქვეყნები საქართველოსთან მიმართებით რას შეისწავლიან, მათი საქმეა, შეისწავლონ, რა და როგორ უნდათ, მათი მთლიანი უფლებაა. ისევე როგორც ჩვენ ვსწავლობთ, რა ინტერესები აქვთ სხვა ქვეყნებს საქართველოსთან მიმართებით.
ჩვენ გვაქვს ორი მთავარი ამოცანა – ქვეყნის გამთლიანება და მოსახლეობის კეთილდღეობის ზრდა. რა ურთიერთობაც ამას ხელს შეუწყობს, ყველა ამ ურთიერთობისთვის ვართ ღია. რომელი ურთიერთობაც ხელს შეუშლის, არცერთი არ იქნება დაშვებული. როგორც კი დავინახავთ, არის მოწოდება ისეთი საკითხებზე, რომლებიც ხელს უშლის ქვეყნის მთლიანობის აღდგენას, მაგალითად, ბრიუსელი როცა გვიბიძგებს რუსეთთან ესკალაციაზე, ამას ჩვენ არ გავაკეთებთ. ბრიუსელის ხათრით ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენას რისკის ქვეშ ვერ დავაყენებთ. მათ პოლიტიკურ დღის წესრიგს ვერ ავყვებით, ბრიუსელს ნაკლებად ადარდებს საქართველოს მომავალი“, – განაცხადა პაპუაშვილმა.

We have very friendly advice from our American partners, not to pay attention to Joe Wilson - Shalva Papuashvili
We have very friendly advice from our American partners, not to pay attention to Joe Wilson, - said the Speaker of Parliament, Shalva Papuashvili, in connection with the National Defense Authorization Act adopted by the US House of Representatives.
As the Speaker of Parliament noted, the US will decide for itself what to study and it does not need Joe Wilson's call.
“This is the US business, what to study. It is ridiculous when Joe Wilson thinks that the Trump administration needs his call to study the influence of countries with which the US is in competition in any part of the world. We have very friendly advice from our American partners not to pay attention to Joe Wilson. Not long ago, Joe Wilson was at the OSCE and the head of his delegation did not get on the plane, he performed such miracles. We have advice not to pay attention, so we will not pay attention to this person. What other countries will study in relation to Georgia, it is their business, to study what and how they want, it is their full right. Just as we study what interests other countries have in relation to Georgia. We have two main tasks - the unification of the country and the growth of the well-being of the population. We are open to all these relations, whatever relations will contribute to this. Whatever relations will hinder this, none of them will be allowed. As soon as we see, there is a call to such "On issues that hinder the restoration of the country's integrity, for example, when Brussels pushes us to escalate with Russia, we will not do that. We cannot put the restoration of territorial integrity at risk for the sake of Brussels. We cannot follow their political agenda, Brussels is less concerned about the future of Georgia," Papuashvili said.