თინათინ რუხაძე კულტურის მინისტრის თანამდებობას ტოვებს
თინათინ რუხაძე კულტურის მინისტრის თანამდებობას ტოვებს. შესაბამის განცხადებას რუხაძე სოციალურ ქსელში ავრცელებს.
"პრემიერ-მინისტრთან კონსულტაციის შემდეგ, მივიღე გადაწყვეტილება, დავტოვო კულტურის მინისტრის თანამდებობა.
ჯანმრთელობის მდგომარეობიდან გამომდინარე, დამჭირდება მკურნალობის საგანგებო კურსის გავლა, რის გამოც ვერ შევძლებ მინისტრის მოვალეობის ჯეროვნად შესრულებას. კულტურა არის სფერო, რომელიც განსაკუთრებულ ზრუნვასა და ყურადღებას მოითხოვს. ვწუხვარ, რომ ჯანმრთელობის მდგომარეობა არ მაძლევს საშუალებას, სათანადო ყურადღება დავუთმო იმ საქმეს, რომელიც ასე ძალიან მიყვარს და ჩემთვის ყველაზე ძვირფასია.
მადლობა მინდა გადავუხადო პრემიერ-მინისტრს გამოცხადებული ნდობისთვის.
მადლობა მთავრობის თითოეულ წევრს მხარდაჭერისა და თანადგომისთვის.
მადლობას ვუხდი ყველას, ვინც მხარს უჭერდა ჩვენს წამოწყებებს. განსაკუთრებული მადლობა კულტურის სამინისტროს თითოეულ თანამშრომელს დაუღალავი შრომისა და ერთგული სამსახურისთვის.

Tinatin Rukhadze resigns as Minister of Culture
Tinatin Rukhadze is resigning as Minister of Culture. Rukhadze made the relevant statement on social media.
"After consulting with the Prime Minister, I have decided to resign from the position of Minister of Culture.
Due to my health condition, I will need to undergo an emergency course of treatment, which is why I will not be able to properly fulfill my duties as Minister. Culture is a field that requires special care and attention. I regret that my health condition does not allow me to pay due attention to the work that I love so much and is most dear to me.
I would like to thank the Prime Minister for the confidence he has expressed.
Thank you to each member of the government for your support and cooperation.
I thank everyone who supported our initiatives. Special thanks to each employee of the Ministry of Culture for their tireless work and dedicated service.