გუშინ პროკურატურისკენ მიმავალი თინათინ რუხაძე „ფეისბუქის“ პოსტით რომ გადადგა, კიდევ ერთი მანიშნებელია იმის, რომ „ქართული ოცნება“ იხრჩობა კორუფციაში -  გიორგი სიორიძე
„ლელო – ძლიერი საქართველოს“ წევრის, გიორგი სიორიძის განცხადებით, კულტურის ყოფილი მინისტრის, თინათინ რუხაძის თანამდებობიდან წასვლა კიდევ ერთი მანიშნებელია იმისა, რომ „ქართული ოცნება“ სისტემური კორუფციის პრობლემის წინაშე დგას.
„გუშინ პროკურატურისკენ მიმავალი თინათინ რუხაძე „ფეისბუქის“ პოსტით რომ გადადგა, კიდევ ერთი მანიშნებელია იმის, რომ „ქართული ოცნება“ იხრჩობა კორუფციაში,” - განაცხადა გიორგი სიორიძემ.
მისი თქმით, მმართველი გუნდის წარმომადგენლები „ხალხის ფულის გაყოფაში“ ეჯიბრებიან ერთმანეთს, ხოლო როდესაც ხელისუფლებაში გადაწყვეტენ, რომ ვინმე უნდა „გაიწიროს“, მას ან თანამდებობას ატოვებინებენ, ან სისხლის სამართლის პასუხისმგებლობა ეკისრება.
სიორიძის შეფასებით, „ქართულმა ოცნებამ“ ქვეყანაში სისტემური კორუფცია შექმნა, რომელიც, მისი თქმით, როგორც მაღალი თანამდებობის პირების, ისე სახელმწიფო აპარატის ქვედა რგოლების მონაწილეობით ფუნქციონირებს.
„ამ სისტემურ კორუფციას არ უშველის ერთი და ორი პირის დემონსტრაციულად გასამართლება. სისტემური კორუფცია დამარცხდება ამ ქვეყანაში „ქართული ოცნების“ რეჟიმის ცვლილებასთან ერთად“, – განაცხადა გიორგი სიორიძემ.
ცნობისთვის, თინათინ რუხაძემ კულტურის მინისტრის თანამდებობა დატოვა. შესაბამისი განცხადება მან სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ გაავრცელა. რუხაძემ გადაწყვეტილების მიზეზად ჯანმრთელობის მდგომარეობა დაასახელა და აღნიშნა, რომ არსებული მდგომარეობა არ აძლევს შესაძლებლობას, სათანადო ყურადღება დაუთმოს საქმიანობას, რომელიც, მისი თქმით, განსაკუთრებულად უყვარს და მისთვის ძვირფასია.

Tinatin Rukhadze’s resignation yesterday over a Facebook post, which was on her way to the prosecutor’s office, is yet another indication that Georgian Dream is drowning in corruption – Giorgi Sioridze
According to Giorgi Sioridze, a member of “Lelo – Strong Georgia,” the resignation of former Minister of Culture Tinatin Rukhadze is yet another indication that Georgian Dream is facing a systemic corruption problem.
“The resignation of Tinatin Rukhadze, who was on her way to the prosecutor’s office yesterday over a Facebook post, is yet another indication that Georgian Dream is drowning in corruption,” Giorgi Sioridze said.
According to him, representatives of the ruling team compete with each other in “dividing people’s money,” and when the government decides that someone should be “sacrificed,” they either resign from their positions or face criminal liability.
According to Sioridze, the Georgian Dream party has created systemic corruption in the country, which, according to him, functions with the participation of both high-ranking officials and the lower echelons of the state apparatus.
“This systemic corruption will not be helped by the demonstrative trial of one or two individuals. Systemic corruption will be defeated in this country along with the change of the Georgian Dream regime,” said Giorgi Sioridze.
For information, Tinatin Rukhadze has resigned from the post of Minister of Culture. She made the relevant statement on the social network Facebook. Rukhadze cited her health condition as the reason for her decision and noted that the current situation does not allow her to pay due attention to the activity, which, according to her, she particularly loves and is dear to her.