ე.წ. პრემიერმა საზოგადოებას თავი არაბული სამშენებლო კომპანიის „პრომობიჭუნად“ დაამახსოვრა, 6-მილიარდიანი ინვესტიციიდან კი არაფერი ჩანს - ირაკლი კუპრაძე
„ლელო - ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, ირაკლი კუპრაძემ განაცხადა, რომ ხელისუფლების მიერ დაანონსებული არაბული ინვესტიცია არ განხორციელებულა და ამ საკითხზე დადებული ხელშეკრულების გასაიდუმლოება კითხვებს აჩენს.
მისი თქმით, ხელისუფლება მოსახლეობას 6-მილიარდიან ინვესტიციას ჰპირდებოდა, თუმცა, ერთი წლის შემდეგ, არც ინვესტიცია, არც შესაბამისი ინფრასტრუქტურა და არც დაპირებული შედეგები არ ჩანს.
კუპრაძის განცხადებით, ხელისუფლებამ ხელშეკრულება გაასაიდუმლოვა, რათა, მისი შეფასებით, დაემალა, თუ როგორ მოხდა სახელმწიფო ქონების განკარგვა.
„ანტიქართული ოცნების“ ე.წ. პრემიერმა საზოგადოებას თავი არაბული სამშენებლო კომპანიის „პრომობიჭუნად“ დაამახსოვრა. ყველა პირობა დაირღვა. მოსახლეობას 6-მილიარდიან ინვესტიციას ჰპირდებოდნენ და არაფერი ჩანს - არც 6 მილიარდი, არც ინვესტიცია, არც ინფრასტრუქტურა. არაბული ინვესტიციები, რეალურად, არ არსებობს. ამიტომაც გაასაიდუმლოვა „ქართულმა ოცნებამ“ ხელშეკრულება, რომ დაემალა, როგორ გაძარცვა რეალურად თქვენი სიმდიდრე.
საქართველოს შუაგულში, დედაქალაქთან ძალიან ახლოს, ვიღაც არაბულ კომპანიას აჩუქა [ტერიტორიები], რომლის უკანაც, თითქმის დარწმუნებული ვარ, თავად ივანიშვილი, კობახიძეები და სხვები დგანან. არ არსებობს არანაირი რაციონალური არგუმენტი, როგორ შეიძლებოდა კომპანიისთვის გეჩუქებინა ასეთი დიდი სიმდიდრე, 6 მილიარდი ინვესტიციის დაპირება ყოფილიყო და არაფერი შემოსულიყო.
ერთი წელი გავიდა, არანაირი ინვესტიცია არ შემოსულა. ინვესტორთა ქვეყნების ჩამონათვალში არც კი ფიგურირებს ის არაბული მხარე, რომელსაც უკვე უნდა შემოეტანა ამ ქვეყანაში მინიმუმ ასეულობით მილიონი ინვესტიცია. ეს არის მძიმე ტყუილი, რასაც თან ახლავს სისხლის სამართლის დანაშაულის ნიშნები და აუცილებლად დაისჯება თითოეული ადამიანი იმ ძარცვისთვის, რაც საქართველოს ამ გასაიდუმლოებული ხელშეკრულების პირობებში გაუკეთეს“, – განაცხადა ირაკლი კუპრაძემ.

The so-called Prime Minister has made himself known to the public as a "promoter" of an Arab construction company, but nothing is visible from the 6-billion investment - Irakli Kupradze
One of the leaders of "Lelo - Strong Georgia", Irakli Kupradze, stated that the Arab investment announced by the government has not been implemented and the secrecy of the agreement concluded on this issue raises questions.
According to him, the government promised the population a 6-billion investment, however, a year later, neither the investment, nor the corresponding infrastructure, nor the promised results are visible.
According to Kupradze, the government kept the agreement secret in order, in his opinion, to hide how the state property was disposed of.
The so-called Prime Minister of the "Anti-Georgian Dream" has made himself known to the public as a "promoter" of an Arab construction company. All conditions were violated. The population was promised a 6 billion investment and nothing is visible - neither 6 billion, nor investment, nor infrastructure. Arab investments, in fact, do not exist. That is why the “Georgian Dream” kept the agreement secret to hide how it actually robbed your wealth.
In the middle of Georgia, very close to the capital, someone gave [territories] to an Arab company, behind which, I am almost sure, Ivanishvili himself, the Kobakhidzes and others stand. There is no rational argument as to how you could have given such great wealth to a company, promised 6 billion in investment and nothing came in.
A year has passed, no investment has come in. The list of investor countries does not even include the Arab side, which should have already brought at least hundreds of millions in investment to this country. "This is a grave lie, accompanied by signs of a criminal offense, and every person will definitely be punished for the robbery that was committed against Georgia under the terms of this classified agreement," said Irakli Kupradze.