ახლა რუსები ჩქარობენ საქართველოს გადაფორმებას, ჩვენ ყველანაირად უნდა შევუშალოთ ამაში ხელი, ახლა თუ ვიქნებით პასიური, დღევანდელი თაობები ძალიან სამარცხვინოდ დაამახსოვრდება ისტორიას - მიხეილ სააკაშვილი
ჩვენი ამოცანაა მინიმუმ მივაღწიოთ იმას, რომ სანამ რუსეთი საბოლოოდ დაიწყებს ტორტმანს, არ მივცეთ ქოც-დიქტატურას საშუალება ისეთი დოკუმენტების გაფორმების ოკუპირებულ ტერიტორიებთან, რომელთა გადახედვა შემდეგ ძალიან გაჭირდება, - ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
„სასწრაფოდ!
აფხაზეთში და სავარაუდოდ ცხინვალში საწვავის მიწოდება არის ძალიან დიდი რამის ნიშანი და მომზადება. უახლოეს კვირებში ივანიშვილი აპირებს გადაიხადოს ის ანგარიში, რომელიც მოსკოვმა წაუყენა 2012 წელს ხელისუფლებაში მოყვანისთვის და ახლა უკრაინის ომის კვალობაზე გამდიდრებისთვის. 4 წელზე მეტია ივანიშვილი იკვებება რუსეთის ხელიდან. გააორმაგა რა თავისი სიმდიდრე, რუსეთისთვის სანქციების ავლაში დახმარებით.
ჩემი ინფორმაციით რუსებმა აგვისტოს დასაწყისში გამოუგზავნეს ორი ტიპის ხელშეკრულების პროექტი, ერთი ეხება დიპლომატიური ურთიერთობების აღდგენას, მესამე მხარესთან არ გარიგებას ერთმანეთის წინააღმდეგ (მესამე ძალაში დასავლეთი იგულისხმება) და ასევე 2 ცალ-ცალკე ხელშეკრულება აფხაზეთის და მთავრობებთან მათი სუბიექტურობის აღიარებით და თავდაუსხმელობის გარანტიით. ეს ხელშეკრულებები უშუალოდ ივანიშვილს გადმოსცეს.
რუსეთის მხრიდან ამას კურირებს სერგეი კირიენკო, ქართული საგარეო საერთოდ არ არის პროცესში ჩართული. ივანიშვილი თვლის რომ სწორედ ახლა არის მოსახერხებელი მომენტი ამ საბოლოო ღალატის და ჩაბარების დოკუმენტების ხელმოსაწერად. ხალხი დაშინებულია, ყველაზე ჩხუბისთავები ციხეშია, ოპოზიცია დისკრედიტებულია, დასავლეთს ჩვენთვის არ სცალია. სასწრაფო რეჟიმში მიმდინარეობს ღალატის ტრაქტატის ხელმოწერისთვის იდეოლოგიური მომზადება. საქართველო ომში დადანაშაულება უფრო გაფორმებით ვიდრე ადრე, გეორგიევსკის ტრაქტატი გააძრეს ძველი საბჭოთა ნაფტალინისგან. ყველა ქოც-ტროლი გაგანია ზაფხულში მობილიზებულია რუსეთთან ჩაბარების "გასაპრავებლად". პუტინის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე კირიენკო, თვითონაც ყოფილი სოხუმელია. უახლოეს კვირებში კობახიძეს ელიან მოსკოვში ამ ყველაფერზე ხელის მოსაწერად.
ახლა სასწრაფოდ დარაზმვის და მოქმედებისთვის მომზადების დროა, თორემ სულ მალე გავიღვიძებთ და აღმოვაჩენთ, რომ ყველაფერი დავკარგეთ და აქ მინდა ვთქვა რაც ადრე არასდროს მითქვამს. ამ საკითხში უნდა აქტიურად ვეკონტაქტოთ რიგით ქოცებს, ისევე როგორც საშუალო დონის თანამდებობის მქონეს. ეს ისეთი საკითხია, სადაც დარწმუნებული ვარ წინააღმდეგობის მოძრაობა ივანიშვილის ბევრ ერთგულ მომხრეშიც იპოვის თანამოაზრეებს. ამ ქოცების სტატუს-კვო აწყობთ, მაგრამ ქვეყნის გაუქმებაზე ისინიც არ იქნებიან თანახმა. ვინაიდან მათი მოტივაცია მაინც განსხვავდება თავისი არსებით რუსი ივანიშვილისგან და ფოფხაძის გაზრდილი კობახიძისგან.
ჩვენი ამოცანაა მინიმუმ მივაღწიოთ იმას, რომ სანამ რუსეთი საბოლოოდ დაიწყებს ტორტმანს, არ მივცეთ ქოც-დიქტატურას საშუალება ისეთი დოკუმენტების გაფორმების ოკუპირებულ ტერიტორიებთან, რომელთა გადახედვა შემდეგ ძალიან გაჭირდება. ახლა რუსები ჩქარობენ საქართველოს გადაფორმებას, ჩვენ ყველანაირად უნდა შევუშალოთ ამაში ხელი. ახლა თუ ვიქნებით პასიური, დღევანდელი თაობები ძალიან სამარცხვინოდ დაამახსოვრდება ისტორიას“, - დაწერა მიხეილ სააკაშვილმა.

Now the Russians are rushing to reorganize Georgia, we must prevent this in every way, if we are passive now, today's generations will remember history very shamefully - Mikheil Saakashvili
Our task is to at least achieve the goal that before Russia finally starts to eat the cake, we will not allow the Kots dictatorship to sign such documents with the occupied territories, which will be very difficult to revise later, - the third President of Georgia Mikheil Saakashvili writes about this on the social network.
“Urgent!
The fuel supply to Abkhazia and presumably Tskhinvali is a sign and preparation for something very big. In the coming weeks, Ivanishvili is going to pay the bill that Moscow imposed on him for bringing him to power in 2012 and now for enriching himself in the wake of the war in Ukraine. Ivanishvili has been feeding off Russia for more than 4 years. He has doubled his wealth by helping to impose sanctions on Russia.
According to my information, the Russians sent two types of draft agreements in early August, one concerning the restoration of diplomatic relations, not to negotiate with a third party against each other (the third force means the West), and also 2 separate agreements with the governments of Abkhazia and Georgia recognizing their subjectivity and guaranteeing non-aggression. These agreements were delivered directly to Ivanishvili.
Sergey Kiriyenko is overseeing this from the Russian side, the Georgian Foreign Ministry is not involved in the process at all. Ivanishvili believes that now is a convenient moment To sign this final betrayal and surrender documents. The people are intimidated, the most quarrelsome are in prison, the opposition is discredited, the West has no time for us. Ideological preparations for signing the treason treaty are underway in an urgent mode. Georgia is being accused of war with more formality than before, the Georgievsky treaty has been dragged out of the old Soviet naphthalene. All the scoundrels and trolls are mobilizing in the summer to "smear" the surrender with Russia. Putin's deputy head of the administration, Kiriyenko, is himself a former Sokhumi resident. Kobakhidze is expected in Moscow in the coming weeks to sign all this.
Now is the time to urgently mobilize and prepare for action, otherwise we will soon wake up and find that we have lost everything, and here I want to say what I have never said before. We must actively contact ordinary scoundrels on this issue, as well as those in mid-level positions. This is such This is an issue where I am sure that the resistance movement will find like-minded people among many of Ivanishvili’s loyal supporters. These rascals are organizing the status quo, but they will not agree to the abolition of the country either. Because their motivation is fundamentally different from the Russian Ivanishvili and the grown-up Kobakhidze of Popkhadze.
Our task is to at least achieve the goal that, before Russia finally starts to eat the cake, we will not allow the rascal dictatorship to sign such documents with the occupied territories that will be very difficult to review later. Now the Russians are in a hurry to reshape Georgia, we must prevent this in every way. If we are passive now, today’s generations will remember history very shamefully,” M