გივი მიქანაძე ოფიციალური ვიზიტით თურქმენეთში გაემგზავრა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე ოფიციალური ვიზიტით თურქმენეთში გაემგზავრა.
სამინისტროს პრესსამსახურის ინფორმაციით, გივი მიქანაძე ორმხრივ შეხვედრებს გამართავს მინისტრთა კაბინეტის თავმჯდომარის მოადგილესთან, ბატირ მამედოვთან და განათლების მინისტრთან, ჯუმამირატ გურბანგელდიევთან.
„ვიზიტის ფარგლებში მინისტრი მონაწილეობას მიიღებს თურქმენეთის სახელმწიფო არქიტექტურისა და სამოქალაქო ინჟინერიის ინსტიტუტის გახსნის ცერემონიაში. გივი მიქანაძე, დელეგაციის წარმომადგენლებთან ერთად, ასევე ესტუმრება იმ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს, რომლებიც საქართველოს უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობენ“, – აღნიშნულია განათლების სამინისტროს პრესსამსახურის ინფორმაციაში.

Givi Mikanadze leaves for Turkmenistan on official visit
The Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Givi Mikanadze, has left for Turkmenistan on an official visit.
According to the press service of the ministry, Givi Mikanadze will hold bilateral meetings with Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers, Batyr Mammadov, and Minister of Education, Jumamirat Gurbangeldiev.
“Within the framework of the visit, the Minister will participate in the opening ceremony of the State Institute of Architecture and Civil Engineering of Turkmenistan. Givi Mikanadze, together with representatives of the delegation, will also visit higher educational institutions that cooperate with Georgian universities,” the press service of the Ministry of Education said.