მიხეილ ყაველაშვილმა ჩინეთის ყოფილ ელჩს საქართველოში, ჭოუ ციენს ოქროს საწმისის ორდენი გადასცა
საქართველოს პრეზიდენტმა, მიხეილ ყაველაშვილმა ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ყოფილ ელჩს საქართველოში, ჭოუ ციენს, საქართველოსა და ჩინეთს შორის ორმხრივი ურთიერთობების გაღრმავებაში შეტანილი პირადი წვლილისა და ნაყოფიერი საქმიანობისთვის ოქროს საწმისის ორდენი გადასცა. ინფორმაციას საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
მათივე ცნობით, ჭოუ ციენის საქართველოში არყოფნის გამო სახელმწიფო ჯილდო პრეზიდენტის სასახლეში ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელმა, ტაი ჩუნიუნგმა მიიღო.
„საქართველოს პრეზიდენტმა ყურადღება გაამახვილა ჭოუ ციენის დიპლომატიური მისიის პერიოდში საქართველო-ჩინეთს შორის ურთიერთობების მნიშვნელოვან განვითარებაზე.
მიხეილ ყაველაშვილმა ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკასთან ურთიერთობების გაღრმავების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი და იმედი გამოთქვა, რომ ბოლო წლებში შექმნილი მყარი საფუძველი მომავალშიც შეუწყობს ხელს ორ ქვეყანას შორის პარტნიორობის გაძლიერებას,“ - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Mikheil Kavelashvili awarded the Order of the Golden Fleece to the former Ambassador of the People's Republic of China to Georgia, Zhou Qian
The President of Georgia, Mikheil Kavelashvili, awarded the Order of the Golden Fleece to the former Ambassador of the People's Republic of China to Georgia, Zhou Qian, for his personal contribution and fruitful work in deepening bilateral relations between Georgia and China. The information was released by the Administration of the President of Georgia.
According to them, due to Zhou Qian's absence in Georgia, the state award was received by the Acting Ambassador of the People's Republic of China, Tai Chunyung, at the Presidential Palace.
"The President of Georgia drew attention to the significant development of relations between Georgia and China during Zhou Qian's diplomatic mission. Mikheil Kavelashvili emphasized the importance of deepening relations with the People's Republic of China and expressed hope that the solid foundation created in recent years will continue to contribute to the strengthening of partnership between the two countries in the future," the information states.