ირაკლი კობახიძე ლაზარე ჯორბენაძის საქმეზე: მისი მეშვეობით გავრცელდა უმარტივესი ტყუილი, რომელიც ძალიან მარტივად გაშიფრვადია, ძალიან მძიმეა ამ თემაზე საუბარი, კაცი გარდაცვლილია და ვილაპარაკო იმაზე, რომ ტყუილი დააწერინეს, არ არის ეთიკური
ფაქტია, რომ მისი მეშვეობით გავრცელდა უმარტივესი ტყუილი, რომელიც ძალიან მარტივად გაშიფრვადია, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ლაზარე ჯორბენაძის საქმესთან დაკავშირებული კითხვის საპასუხოდ განაცხადა.
როგორც მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, ის საუბრობდა კონკრეტულ ხელშეკრულებაზე, თუმცა მსგავსი ხელშეკრულება საიდუმლოდ ვერ ფორმდება.
„მთავრობის ყველა გადაწყვეტილება, მთავრობის ყველა აქტი არის ღია და გამჭვირვალე. ვერც ერთი ასეთი შეთანხმება საიდუმლოდ ვერ გაფორმდება. აქედან გამომდინარე, ძალიან მარტივი ტყუილი გაავრცელებინეს ამ კაცს, არის ტრაგიკული პიროვნება, რომელმაც თვითმკვლელობით დაასრულა სიცოცხლე. ამასთან დაკავშირებით არის მისი ოჯახის წევრის ჩვენება და ა.შ. ადამიანზეა საუბარი, რომელიც ბინაში იყო, როდესაც ეს ფაქტი მოხდა. აქედან გამომდინარე, ძალიან მძიმეა ამ თემაზე საუბარი. კაცი გარდაცვლილია და უნდა ვილაპარაკო იმაზე, რომ ტყუილი დააწერინეს, არ არის ეთიკური ამ  ყველაფერზე საუბარი“, - განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.

Irakli Kobakhidze on the Lazare Jorbenadze case: The simplest lie was spread through him, which is very easy to decipher, it is very difficult to talk about this topic, the man is dead and to talk about the fact that he was made to write a lie is unethical
The fact is that the simplest lie was spread through him, which is very easy to decipher, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated this in response to a question related to the Lazare Jorbenadze case.
As the head of government noted, he was talking about a specific agreement, although such an agreement cannot be concluded in secret.
"All government decisions, all government acts are open and transparent. No such agreement can be concluded in secret. Therefore, a very simple lie was spread about this man, he is a tragic person who ended his life by suicide. In this regard, there is a testimony from his family member, etc. We are talking about a person who was in the apartment when this fact occurred. Therefore, it is very difficult to talk about this topic. The man is dead and I have to talk about the fact that they made him write a lie, it is not ethical to talk about all this," the Prime Minister said.