იმედი გვაქვს, საბოლოო ჯამში ევროპა მაინც მოახერხებს სუვერენიტეტის აღდგენას და სწორ რელსებზე დაბრუნებას, რაც ჩვენი ქვეყნისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია - ირაკლი კობახიძე
იმედი გვაქვს, საბოლოო ჯამში ევროპა მაინც მოახერხებს სუვერენიტეტის აღდგენას და სწორ რელსებზე დაბრუნებას, რაც არის ჩვენი ქვეყნისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
პრემიერ-მინისტრმა აღნიშნა, რომ AfD-ის რეიტინგი წლიდან წლამდე იზრდება და შემდეგი საპარლამენტო არჩევნებისთვის უკვე საკმაოდ მაღალი რისკი ექმნება არსებულ მმართველ კოალიციას.
„ამასთან ერთად, ყველამ ვიცით, რა არის იმ პროცესების მთავარი მიზეზი, რაც განვითარდა, პირველ რიგში, უკრაინაში. მთავარი მიზანი არის ევროპის დასუსტება. „დიფ სთეითის“ მთავარი მიზანი არის ევროპის დასუსტება და ეს არის პრაქტიკული შედეგიც იმისა, რაც განვითარდა ჩვენს რეგიონში, რაც ძალიან სამწუხაროა. ჩვენ განსაკუთრებულად შეგვტკივა გული ევროპაზე, ევროკავშირზე და შესაბამისად, ძალიან გვაწუხებს ის პროცესები, პოლიტიკური და ეკონომიკური პროცესები, რომლებიც ვითარდება ევროპაში. იმედი გვაქვს, საბოლოო ჯამში ევროპა მაინც მოახერხებს სუვერენიტეტის აღდგენას და სწორ რელსებზე დაბრუნებას, რაც არის ჩვენი ქვეყნისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი. ჩვენ ვართ ტრადიციულად ევროპული კულტურული სივრცის შემადგენელი ნაწილი, შესაბამისად, ძლიერი ევროპა არის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი ჩვენი ქვეყნისთვის“, – განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

We hope that in the end, Europe will still manage to restore sovereignty and get back on track, which is vitally important for our country - Irakli Kobakhidze
We hope that in the end, Europe will still manage to restore sovereignty and get back on track, which is vitally important for our country, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
The Prime Minister noted that the AfD's rating is growing year by year and the current ruling coalition is already facing a fairly high risk for the next parliamentary elections.
"At the same time, we all know what the main reason for the processes that have developed, first of all, in Ukraine. The main goal is to weaken Europe. The main goal of the "Deep State" is to weaken Europe, and this is also the practical result of what has developed in our region, which is very sad. "We are particularly heartbroken for Europe, the European Union, and accordingly, we are very concerned about the processes, political and economic processes, that are developing in Europe. We hope that in the end, Europe will still manage to restore its sovereignty and get back on track, which is vitally important for our country. We are traditionally an integral part of the European cultural space, therefore, a strong Europe is vitally important for our country," said Irakli Kobakhidze.